Czego szukasz?


Kategorie


Rozrywka

Rozrywka

„Weekend z R.” – komedia omyłek

3 lipca 2015
Termin wydarzenia:
24.07.2015

„Weekend z R.” – farsa w gwiazdorskiej obsadzie – to jedna z najchętniej oglądanych propozycji Och-Teatru.

Weekend z R.” to angielska farsa w najlepszym wydaniu (jej autor Robin Hawdon napisał wcześniej świetnie przyjęte, także w Polsce, takie teksty, jak „Ślub doskonały”, „Lewe interesy” czy „Wieczór kawalerski”). Komedia omyłek, w której niezręcznie wypowiedziane słowo uruchamia lawinę nieoczekiwanych zdarzeń i niejako wymusza na ich uczestnikach wzniesienie się na wyżyny kreatywności, sprytu i inteligencji.

Fabuła jest prosta: Roger wyjeżdża w kilkudniową podróż służbową. Jego żona, Clarice, wykorzystuje wolny weekend na załatwienie dwóch tematów. Zaprasza Rodneya – architekta wnętrz, który ma za zadanie na nowo urządzić mieszkanie (nieobecność Rogera jest kluczowa, bo on żadnych zmian nie chce wprowadzać). Zaprasza też swojego włoskiego kochanka Roberta… Clarice nie wie, że Roger tak naprawdę wyjeżdża po to, by spotkać się potajemnie z Daisy, jej najlepszą przyjaciółką. Kiedy przypadkiem słyszy fragment rozmowy telefonicznej z Daisy, prosi ją, o przyjechanie do jej domu. Zaczyna się weekend pełen niespodzianek i pełen… kochanków – dosłowne tłumaczenie tytułu farsy Hawdona to zresztą „Nadmiar kochanków” („A Surfeit of Lovers”).

Farsa, choć jest jednym z najlżejszych gatunków literackich, wymaga od aktorów sporych umiejętności. Nic więc dziwnego, że Krystyna Janda zaprosiła do współpracy wielu wybitnych wykonawców polskiego teatru i ekranu, m.in. Katarzynę Gniewkowską, Piotra Machalicę, Cezarego Żaka, Jacka Poniedziałka. Zaprosiła też wziętego projektanta mody Tomasza Ossolińskiego, który zaprojektował kostiumy do spektaklu. W efekcie „Weekend z R.” to jedna z najchętniej oglądanych propozycji Och-Teatru – przez cztery sezony wystawiono ją blisko 200 razy!

Występują : Krystyna Janda, Aleksandra Justa, Piotr Borowski, Cezary Żak, Piotr Machalica, Rafał Mohr

OCH TEATR

IMPART WROCŁAW, 24.07.2015, godz. 17.30 i 20.30

Bilety: www.bilety.sollus.pl

2_5

Sollus
Author

Sollus

<p>Największe przeboje teatralne w Polsce, największe gwiazdy, wspaniałe koncerty i musicale w Twoim mieście. Wydarzenia kulturalne organizujemy na terenie całej Polski.</p>