Czego szukasz?


Kategorie


Książka

"W kręgu sztuki. Wybór gawęd" - fragment okładki / materiały prasowe

Książka

W kręgu sztuki. Wybór gawęd

28 listopada 2015

Od mistrzów mozaiki bizantyńskiej do Salvadora Dali. Najnowsza książka Bożeny Fabiani to wymarzona lektura dla miłośników sztuki.


Po czterech tomach Gawęd o sztuce oraz komplementarnym wobec nich tomie „Gawędy o sztuce sakralnej” (premiera w październiku br.) ukazało się ekskluzywne wydanie wybranych gawęd Bożeny Fabiani w formie albumowej, luksusowej i bibliofilskiej. Album stanowi kompilację najciekawszych wątków z tomów dotychczas napisanych przez autorkę oraz kilku dodatkowych tekstów.

Bogactwo materiału jest imponujące!

Bożena Fabiani, historyk i popularyzatorka kultury, wprowadza nas w czasy i świat ludzi sztuki od mistrzów mozaiki bizantyńskiej do Salvadora Dali. Bogactwo materiału jest imponujące! Książka, ozdobiona barwnymi reprodukcjami, wydana na wysokim jakościowo papierze, w twardej oprawie, będzie doskonałym prezentem, na przykład świątecznym.

O autorce:
Bożena Fabiani – ukończyła Wydział Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego uzyskując dyplom w 1963 roku. Doktorat obroniła w 1974. W tym samym roku rozpoczęła pracę jako wykładowca w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, zajmując się historią kultury i historią sztuki. Interesuje się historią Warszawy, kulturą i obyczajami z okresu baroku, staropolskim portretem, historią kultury, historią chrześcijańskiego Rzymu oraz życiem i twórczością wielkich artystów. Od 2000 prowadzi na antenie Drugiego Programu Polskiego Radia audycję W stronę sztuki. Autorka wielu tekstów specjalistycznych i popularnych, tłumaczeń z języka włoskiego, a także poetyckich (m.in. Trzy kolędy na chór mieszany).

Bożena Fabiani – „Dalsze gawędy o sztuce”:

 

w-kregu-sztuki-wybor-gawed-okladka-fabiani-pwn

W kręgu sztuki. Wybór gawęd
Autor: Bożena Fabiani
Data premiery: listopad 2015
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

 

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>