Czego szukasz?


Kategorie


Muzyka

Wojciech Waglewski, fot. Piotr Błaszczyk/ źródło Wikimedia, CC BY 3.0

Muzyka

Voo Voo w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim

21 kwietnia 2017
Termin wydarzenia:
27-04-2017

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów.

Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość.

Jak żartuje Wojciech Waglewski:

Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić…

To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu Dobry wieczór, spowodowało skutek odwrotny – album uzyskał status Złotej Płyty a piosenka Gdybym z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Tym razem kluczem do nowej płyty jest czas i jego nieustanny upływ. Na nowym albumie Voo Voo znajdzie się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich będzie zatytułowany od kolejnych dni tygodnia. To wpłynie również na koncerty promujące nową płytę, a przecież  takie spotkania z muzyką tego zespołu mają swoją niepowtarzalną atmosferę.

Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od Poniedziałku, we wtorki od Wtorku itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie – dodaje Waglewski.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr Emade Waglewski materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji.

Nowa płyta Voo Voo zatytułowana „7” ukaże się 7 marca 2017, a będzie ją promować utwór Środa.

Początek: 27 kwietnia 2017 20:00
Gdański Teatr Szekspirowski, ul. Bogusławskiego 1
Bilety dostępne TUTAJ.