Czego szukasz?


Kategorie


Teatr & Performans

Teatr & Performans

Teatralnym kluczem… Epizod drugi

26 kwietnia 2017
Termin wydarzenia:
28.04.2017
- 10.06.2017

Teatralna podróż w głąb świata baśni na podstawie „Baśni Braci Grimm dla młodzieży i dorosłych”.

Urząd Miasta Rumia, Stacja Kultura oraz Fundacja Mucha zapraszają młodzież z gimnazjum i liceum do udziału w projekcie „Teatralnym kluczem. . . Epizod drugi „.

Tym razem chcemy zaprosić uczestników do teatralnej podróży w głąb świata baśni na podstawie „Baśni Braci Grimm dla młodzieży i dorosłych”.

Pragniemy zadać sobie pytanie o współczesną baśń i zaprosić młodzież do stworzenia własnej baśniowej historii pod okiem twórców teatru.

Pomysł powstał w wyniku rozmów z osobami zaangażowanymi w kreowanie życia kulturalnego w Rumi oraz pedagogami, na co dzień pracującymi z młodymi ludźmi. Najważniejszym punktem projektu jest zachęcenie i zaangażowanie młodzieży do spędzania czasu w sposób interesujący, twórczy i odkrywczy, uczestnicząc w adekwatnych do ich zainteresowań zajęciach w miejscu promującym szeroko rozumianą kulturę. Propozycja zajęć ma również służyć nauczycielom, wspomóc ich w empirycznym podejściu do zjawisk kultury wysokiej.

Projekt zakłada przeprowadzenie cyklu 4 spotkań dla grup uczniów z gimnazjum i z liceum. Zajęcia mają charakter dwumodułowy – składać się będą z elementu teoretycznego (wykład, prezentacja) oraz pracy warsztatowej związanej z tematem spotkania.

Wszystkie zajęcia poprowadzą pasjonaci, twórcy teatru z dużym doświadczeniem w pracy z młodzieżą, między innymi: Krzysztof Baliński (aktor, instruktor teatralny), Filip Szatarski (choreograf, tancerz) Krzysztof Rekowski (reżyser, absolwent PWST w Krakowie), Małgorzata Znosko (pedagog teatru, socjoterapeutka), Tobiasz Cytrowski (aktor, instruktor teatralny), Dorota Wolter i Anna Rekowska (absolwentki pedagogiki UG oraz Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie ).

Projekt jest dofinansowany z budżetu Miasta Rumia.

Zajęcia odbywać się będą w Stacji Kultura.

INFORMACJE/ Zapisy: Mailowo: fundacjamucha@gmail.com

 

Telefonicznie:

Anna Rekowska 510 082 301

Dorota Wolter 884 899 178

 

Tu można dołączyć do wydarzenia

StacjaKultura
Author

StacjaKultura