Czego szukasz?


Kategorie


Biznes

Adrianna Dzieszko-Frankowska / fot. by Studio bez nazwy

Biznes

Jesteś przedsiębiorcą? Poszerzaj horyzonty na targach „Frontem do biznesu”

23 listopada 2016

Co jest ważne w prowadzeniu własnego biznesu? Jak nawiązywać nowe, wartościowe kontakty? Na te i inne pytania warto szukać odpowiedzi na Targach Przedsiębiorczości „Frontem do biznesu” – już 26 listopada w Gdyni.

 

Joanna Kamińska / materiały Organizatora

Joanna Kamińska / materiały Organizatora

Targi Przedsiębiorczości „Frontem do biznesu”, jak zapewniają Organizatorki, będą wyjątkowym wydarzeniem dedykowanym trójmiejskim przedsiębiorcom. 26 listopada w PPNT w Gdyni właściciele firm będą mogli posłuchać wartościowych prelekcji o prowadzeniu biznesu i nawiązać współpracę ze specjalistami od księgowości, PR-u, marketingu czy prawnikami.

Na pytania o korzyści dla uczestników targów odpowiedziały  Adrianna Dzieszko-Frankowska oraz Joanna Kamińska.

 

W Trójmieście, jak również w wielu dużych miastach w Polsce, konferencje biznesowe, targi, panele edukacyjne, spotkania networkingowe bardzo zyskały na popularności. Co nowego w tym kontekście proponują Targi Przedsiębiorczości „Frontem do biznesu”?

W Trójmieście mamy dużo wydarzeń dla osób przedsiębiorczych, brakowało nam jednak połączenia konferencji z formułą targów. Tworząc Targi Przedsiębiorczości, chciałyśmy zorganizować przestrzeń, w której Przedsiębiorcy nie tylko mogą zdobyć wiedzę o tym, jak prowadzić swój biznes, ale także spotkać firmy, które oferują usługi potrzebne przy prowadzeniu biznesu. Dlatego w trakcie targów będzie można porozmawiać z prawnikami, księgowymi, osobami oferującymi usługi marketingowe czy PR-owe. Obecne będą firmy wspierające innych w rozwoju kompetencji, na przykład w nauce języków obcych. Ponieważ ważnym elementem bycia przedsiębiorczym jest budowanie wizerunku firmy i dbałość o wygląd zewnętrzny, stąd podczas targów pojawią się również stoiska dbające o te obszary.

Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni / autor: Blueye, źródło: Commons Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

Pomorski Park Naukowo Technologiczny w Gdyni / autor: Blueye, źródło: Commons Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

Podczas targów odbędą się panele merytoryczne o tematach m.in. personal branding, efektywna sprzedaż, prawne aspekty prowadzenia biznesu. Jaki był klucz w doborze tematów wystąpień?

Dobierając wystąpienia, zależało nam, by dotyczyły różnych aspektów prowadzenia biznesu – tak, aby każdy Uczestnik mógł znaleźć temat, który pomoże mu rozwijać jego własny biznes.

Jednym z punktów programu wydarzenia jest networking. Niby to luźna wymiana kontaktów, ale chyba warto do networkingu się przygotować? Czy mają Panie jakieś porady dotyczące efektywnego networkingowania?

Przede wszystkim warto być otwartym i chętnym do opowiadania o sobie, swoim biznesie. Ponadto ważna jest umiejętność słuchania drugiej strony i chęć porozmawiania o wspólnych płaszczyznach działania. W networkingu nie chodzi o to, aby zebrać jak najwięcej wizytówek. Sednem jest nawiązanie relacji i poznanie drugiej strony na poziomie, który pozwoli nam później podtrzymać kontakty i być może wspólnie realizować biznesowe działania.

Czy Targi Przedsiębiorczości będą jednorazowym wydarzeniem?

Planujemy organizowanie Targów w takiej formule raz do roku, jesienią, jako uzupełnienie kwietniowych spotkań Frontwoman, skierowanych do przedsiębiorczych kobiet. Mamy nadzieję, że możliwość wymiany wiedzy, doświadczeń i poznania oferty biznesowej innych firm, które oferują Targi Przedsiębiorczości, sprawdzi się na trójmiejskim rynku.

 

Rozmawiała Joanna Adrian-Balcer
Więcej o Targach Przedsiębiorczości TUTAJ

ZOBACZ PROGRAM WYDARZENIA

WEŹ UDZIAŁ!

 

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>