Czego szukasz?


Kategorie


Muzyka

Kadr z teledysku "Chodźmy stąd" / Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=MC6IDCbODYQ

Muzyka

Sośnicka w znakomitej formie. Jest nowy teledysk

9 listopada 2015

Po 17 (!) latach Zdzisława Sośnicka wróciła z nową płytą. Dziś premiera singla „Chodźmy stąd”.

CHODŹMY STĄD to drugi singiel promujący album Zdzisławy Sośnickiej „Tańcz choćby płonął świat”.

Zdzisława Sośnicka: „O takim tekście myślałam wiele razy w przeszłości. O pewnej postawie i o przekazaniu jej.”

Jak zawrzeć w obrazie do piosenki „Chodźmy stąd” Zdzisławy Sośnickiej opowieść o pasji tworzenia, tolerancji i młodzieńczym duchu wolności dzieci kwiatów lat 60-tych?  Jacek Kościuszko (Film Image) – twórca teledysku – połączył taniec i ogień, symbolizujący wieczność, życie, miłość a także piekło. Do współpracy zaprosił artystów Teatru Ognia Amatum. Stąd mnóstwo ciekawych ujęć kuglarzy z tańczącymi płomieniami, latającymi iskrami, salta, wyskoki, euforia, radość i zapomnienie.

sosnicka-teledysk-chodzmy-stad

Kadr z teledysku „Chodźmy stąd” / źródło: Warner Music Poland

Utalentowana, barwna młodzież w klimacie hipstersko-hipisowskim odrywa się od obowiązków, pracy, nauki i rusza by spotkać się w grupie znajomych i wspólnie poćwiczyć. Wszystkich ich łączy radość i pasja do tańca, muzyki, akrobacji, żonglowania, malowania ciał, jazdy na deskorolce, tańca z ogniem bądź performanców.

Pasja tworzenia i poczucie wspólnoty w realizacji siebie to wspólny mianownik dla wszystkich artystów bez względu na wiek. „Życie ma kształt miłości. Tak krótko trwa, nie zmarnujmy go!” Takie przesłanie przekazuje nam Zdzisława Sośnicka słowami Pawła Mossakowskiego. Realizujmy siebie i swoje pasje!

Album „Tańcz choćby płonął świat” (muz. Łukasz Pilch, sł. Paweł Mossakowski) jest pierwszą od 17 lat płytą Zdzisławy Sośnickiej! To kobiecy, ciepły, pełen uczuć album, którego myślą przewodnią jest AFIRMACJA ŻYCIA. Album zadebiutował na #5 listy OLIS. Ukazał się 18 września 2015r. Jeśli poszukujecie pięknych melodii, pozytywnych, głębokich piosenek, bogactwa brzmienia i najwyższej jakości muzyki to album dla Was.
Teatr Ognia Amatum:
Emilia Pieskiewicz, Rozsa Varga, Michał Nadolny, Julian Waglewski, Robert Lubera

tancz-chocby-plonal-swiat-zdzislawa-sosnicka

Okładka płyty „Tańcz choćby płonął świat” / Żródło: Warner Music Poland

Obsada teledysku:
Kuba Grudziński, Michał Juraszek, Agata Reszko, Emilia Dołęgowska, Mateusz Piotrowski, Natalia Skorys, Wojtek Andrzejuk, Artur Januszewski, Maja Paszkowska, Bartek Wiśniowski.
Makeup i stylizacja: Ewa Budziak

 

 

 

 

 

 

 

 

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>