Czego szukasz?


Kategorie


Książka

"Siostra na krawędzi" - fragment okładki / Wydawnictwo WAM

Książka

Siostra na krawędzi. O pasjach silniejszych niż narkotyk

22 kwietnia 2016

Siostra Jolanta Glapka jako psycholog przez wiele lat pomagała narkomanom pokonać uzależnienie. Ta książka burzy stereotypy, wciąga, inspiruje, zaraża optymizmem.

 

Kim jest siostra Jolanta Glapka? W Indiach pracowała z Matką Teresą i wędrowała po górach Kaszmiru (chociaż zachorowała na malarię i skradziono jej większość rzeczy). W Polsce uczestniczyła w tworzeniu od podstaw katolickich mediów elektronicznych (mimo oporu wielu środowisk). Wychowana przez ojca ateistę wstąpiła do zakonu (jednak dopiero po trzydziestce).

Jako wykształcony psycholog przez wiele lat pomagała narkomanom pokonać uzależnienie. Uznała jednak, że to za mało, dlatego założyła fundację, która pozwala im wrócić do społeczeństwa przez rozwijanie talentów i pasji. Obecnie, niemal nie mając pieniędzy, buduje dla nich dom w podwarszawskim Legionowie.

W ciepłej i pełnej humoru rozmowie Agata Puścikowska pyta siostrę Jolantę o jej fascynujące życiowe doświadczenia. Ta książka burzy stereotypy, wciąga, inspiruje, zaraża optymizmem. Pokazuje, że przy odrobinie wiary i ufności każdy jest w stanie dokonać wielkich rzeczy.

O autorkach:
s. Jolanta Glapka – psycholog, taterniczka, siostra Sacré Coeur.
Agata Puścikowska – dziennikarka, „Gościa Niedzielnego”, matka piątki dzieci.

siotra-na-krawedzi-wydawnictwo-wam
Tytuł: Siostra na krawędzi
Autor: s. Jolanta Glapka, Agata Puścikowska
Data premiery: marzec 2016
Ilość stron: 248
Wydawnictwo: WAM
Cena z okładki: 29,90

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>