Czego szukasz?


Kategorie


Muzyka

Muzyka

Roast Tymona Tymańskiego

4 stycznia 2017
Termin wydarzenia:
07.01.2017

To musiało się tak skończyć. Tymon Tymański, legenda polskiej sceny alternatywnej doczekał się roastu, podczas którego zostanie wyśmiany i obrażony przez zacne grono zaproszonych gości.

Krzyżowy ognień w jakim znajdzie się Tymon, będzie niczym innym jak obcesowym hołdem dla jego awanturniczej kariery. Bez szczypania i klepania po plecach. Ośmiu facetów, słynących z ostrych i ciętych komentarzy wytoczy swoje najcięższe działa.

A ubliżać Tymonowi i samym sobie będą: Łukasz Lotek Lodkowski, Krzysztof Skiba, Michał „Kempa” Kempa, Rafał Pacześ, Jarosław Janiszewski, Mikołaj „Jaok” Janusz, Adam Van Bendler.

O uczestnikach:
Tymon Tymański – artystyczny rewolucjonista, błazen i sowizdrzał. Wywrotowiec i buddysta. Odpowiedzialny ojciec i wieczny smarkacz. Pomysłodawca, autor scenariusza i odtwórca głównej roli w głośnym filmie „Polskie gówno”. Karateka, kontrabasista, kompozytor i spiritus movens yassu – najważniejszego nurtu w muzyce polskiej ostatnich dziesięcioleci. W polskiej kulturze nie ma drugiej postaci tak pełnej sprzeczności jak Ryszard „Tymon” Tymański.

Łukasz Lotek Lodkowski – jeden z najbardziej utytułowanych polskich stand-uperów. Na swoim koncie ma m.in. zwycięstwo w Antrakt Stand-up Festival, Bitwie Stand-uperów, czy Polskiej Lidze Stand-upu. Zapada w pamięć nie tylko ze względu na talent urodzonego komika, ale pozytywną energię, którą roztacza ze sceny. Z pozoru łagodny 30-latek o zaraźliwym uśmiechu, ale jak się trochę rozpędzi…

Krzysztof Skiba – pochodzący z Gdańska autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, artysta rozrywkowy, telewizyjny showmen, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy. Lider zespołu Big Cyc. Enfant terrible „Dobrej Zmiany”.

Michał „Kempa” Kempa – komik, prawnik, maratończyk. Jest komikiem, ale propoaguje humor nieśmieszny i smutny. Zaczynał od występów w telewizji, Sali Kongresowej, czy amerykańskim Gotham Comedy Club. Potem występował i wygrywał na większości festiwali kabaretowych w kraju. Uważa się za mądrzejszego i lepiej wykształconego od pozostałych komików ze Stand-Up Polska. Może nie jest bardzo śmieszny, ale jest sympatyczny. Ludzie nieustannie z zażenowaniem określają go jako gorszą wersję Andy Kaufmana, Andrzeja Poniedzielskiego czy inne gorsze wersje innych wersji.

Rafał Pacześ – zwycięzca 2 Antrakt Stand-Up Festiwal. Jest nieustannie aktywny na terenie całego kraju. Występował na jednej scenie z takimi osobistościami komedii jak: Abelard Giza czy Cezary Pazura. Wyłoniony z ogólnopolskich eliminacji, zagrał w finałowej dziesiątce, na Antrakt Stand-Up festiwalu w warszawskich Hybrydach. W listopadzie 2014, odniósł kolejne zwycięstwo w kategorii Stand-Up na Łódzkim festiwalu. Rafał nie stroni od dyskusji z publicznością, niejednokrotnie tworzy całkiem nowe historie na scenie, których początkiem była krótka dygresja. Kipiący energią i poczuciem humoru potrafi utrzymać uwagę widza od początku do końca wieczoru.

Jarosław Janiszewski – legenda trójmiejskiej sceny alternatywnej, aktywny już prawie 30 lat! Wciąż pełny energii komentator zastanej rzeczywistości. Muzyk, założyciel, wokalista, kompozytor i tekściarz kilku trójmiejskich zespołów rockowych: Bielizna, Czarno-Czarni i Doktor Granat. Pisze dla nich charakterystyczne, absurdalne teksty, śpiewane mocno zmanierowanym głosem.

Mikołaj „Jaok” Janusz – radiowiec, copywriter, dziennikarz, performer. Miły typ. Współtwórca bojówki pacyfistyczno-performerskiej pyta.pl. Na stałe pracuje w Rock Radiu, do publicznej świadomości przedostał się dzięki wieloletniemu współprowadzeniu strony pyta.pl.

Adam Van Bendler – jeden z najbardziej uznanych trójmiejskich stand-uperów. Znany z występów na „Elżbietańska 6 na ostro” oraz Bitwy Stand-uperów. Twórca popularnych klipów komediowych, takich jak Moja Bryka, czy Walę Koks. Pojawiał się również w Telewizji Publicznej oraz w programie Kuby Wojewódzkiego.

15338680_1171650452929878_7427980788415576976_n

Scena Teatralna NOT
Rajska 6, 80-850 Gdańsk, 07.01.2017
Bilety: 89/95 PLN

PUNKTY SPRZEDAŻY BILETÓW: (rzędy 1-10) 95 PLN
Agencja Podróży i Turystyki Holidays – GDAŃSK WRZESZCZ – CH Manhattan – 1 piętro
Gdynia InfoBox – GDYNIA GŁÓWNA – ul. Świętojańska 30
Biuro Podróży El Globo – SOPOT – ul. Podjazd 9
Stowarzyszenie Turystyczne Sopot – SOPOT – Plac Zdrojowy 2
Biuro Turystyczne „Dunaj” – LĘBORK – ul. Targowa 11

ON-LINE:
InterTicket Polska (rzędy 1-10) 95 PLN
Ekobilet (rzędy 11-16) 89 PLN
Going

Organizatorzy:
Agencja Artystyczna Perspektywy oraz Instytut Edmunda – Grupa Eventowa.