Czego szukasz?


Kategorie


Gry planszowe

Gry planszowe

Pokaz strategicznych gier bitewnych

13 maja 2016
Termin wydarzenia:
14.05.2016

Będzie można zmierzyć się w pięciu grach: „Wolsung”, „Bolt Action” i „Warmhammer 40 000”, „Hobbit” i „Infinit”. 


14 maja 2016, w godz. od 10:00 do 14:30, w Stacji Kultura odbędzie się otwarty pokaz planszowych gier bitewnych Stowarzyszenia Miłośników Gier Strategicznych. Każda z pięciu gier to zupełnie inny planszowy świat, który dzięki labiryntowi łamigłówek pozwala na rozwój intelektualny i świetną zabawę.

Wstęp wolny!
Zapraszamy! Stacja Kultura, Starowiejska 2 Rumia, dworzec PKP, 14.05.2016, godz. od 10:00 do 14:30.

„Wolsung”
Jest figurkową grą bitewną, w której kluby niezwykłych dam i dżentelmenów, a także przestępcze organizacje i agenci nieczystych mocy wyjaśniają dzielące je różnice poglądów przy pomocy raczej ostrza i kuli… niż cywilizowanej dyskusji. Każda gra przedstawia punkt, w którym przecinają się ścieżki dwóch lub więcej klubów zmierzających do tego samego celu, lecz realizujących odmienne, związane z nim strategie, prowadząc do nieuniknionego starcia. Osiągnięcie celu zależy od refleksu, celnego oka i silnego ramienia, popartych odrobiną szczęścia.

„Bolt Action”
Gra bitewna utworzona przez weteranów gatunku, odpowiedzialnych za kilka znanych na całym świecie tytułów. Pozwala ona w luźnej atmosferze symulować starcia z okresu II wojny światowej. Nie wymagając od gracza dokładnej wiedzy na temat kampanii, uczy w prosty sposób historii, dając przy okazji wiele frajdy. Dzięki systemowi możemy wcielić się w dowódcę Wojska Polskiego i stawić opór najeźdźcy, przeprowadzić szarżę japońskich fanatyków na pozycji amerykańskich marines, czy zagrać scenariusz „co by było, gdyby”. Proste zasady zwiększają dynamikę rozgrywki, zarazem oddając w satysfakcjonujący sposób realia pola walki.

„Warhammer 40000”
Jest 41 millenium i istniej tylko wojna! „Warhammer 40000” to dynamiczna gra bitewna utrzymana w klimacie mrocznego science fiction. Gracz ma możliwość wcielenia się w dowódcę jednej z kilkudziesięciu armii, np. Gwardia Imperialnej i genetycznie zmodyfikowanych Kosmicznych Marines, którzy dzielnie bronią Imperium Ludzkości przed obcymi najeźdźcami, takimi jak: prymitywni lecz niezliczeni Orkowie, wielce tajemniczy Eldarzy, technicznie zaawansowani Tau, pragnący wszystko pożreć Tyranidzi, niszczący wszelkie życie Nekroni oraz legiony wyznawców Chaosu. Stosunkowo proste zasady oraz duża elastyczność w tworzeniu własnej armii pozwalają na czerpanie dużej satysfakcji z grania i kolekcjonowania modeli do swojej wymarzonej armii.

„Hobbit” to gra, która przenosi nas w świat Tolkiena. Natomiast „Infinity” jest bitewną grą figurkową, typu skirmish, osadzoną w realiach świata niezbyt odległej przyszłości, około roku 2180. Czym właściwie jest ten tajemniczy „skirmish”? Otóż różni się od innych gier bitewnych tym, że nie wymaga kilkudziesięciu figurek i olbrzymich stołów do przeprowadzenia bitwy. Skirmish to działania kilkuosobowych oddziałów, uczestniczących w niewielkich potyczkach.

 

Tu można dołączyć do wydarzenia

StacjaKultura
Author

StacjaKultura