Czego szukasz?


Kategorie


Muzyka

Źródło: Warner Music Poland

Muzyka

Płyta pełna niespodzianek

5 sierpnia 2015

„Matka i żony” będzie siódmą płytą w dorobku Mikromusic. Na krążku znajdzie się 11 utworów. Jest już pierwszy teledysk.


Wierni fani wrocławskiej formacji z radością przyjmą informację, że w nagraniu albumu wzięła udział ta sama ekipa, co w przypadku poprzednich płyt Mikromusic, w tym ostatniej – „Piękny koniec”. Za produkcję „Matki i żon” ponownie odpowiedzialny jest Dawid Korbaczyński.

Cała płyta nie jest już tak melancholijna. Jeśli chodzi o teksty, Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie samej, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

Nie oznacza to jednak, że na nowym albumie Mikromusic brakuje niespodzianek. Jedną z nich jest choćby poruszający duet Natalii Grosiak ze Skubasem w piosence „Bezwładnie”. To przy okazji jedno z nagrań, które powstało na potrzeby napisanej przez zespół ścieżki dźwiękowej do filmu „Chemia” w reżyserii Bartka Prokopowicza.

Kadr z teledysku "Krystyno" / youtube.com

Kadr z teledysku „Krystyno” / youtube.com

Presinglem zapowiadającym jesienny album jest utwór „Krystyno”. Klip do „Krystyno”, utworu zapowiadającego jesienny album, powstał z niezwykle twórczym duetem: Konrad Aksinowicz, Wojtek Zieliński (reżyser i operator). Z Wojtkiem Zielińskim zespół miał przyjemność współpracować przy klipach do utworów „Sennik” i „Thank God I’m a Woman”. Zdjęcia powstały na terenie Puszczy Kampinoskiej.

A gdyby to był dziwny sen w którym rodzina zbiera się w malej miejscowości na stypie… jedzą przyszykowane jedzenie rozmawiają… w garniturach, ale zbierają się by iść na cmentarz by .. wyciągnąć nagrobek i odkopać trumnę. By tą trumnę przytachać do miejsca gdzie wcześniej była stypa.. i ją w odpowiednim momencie otworzyć… by zobaczyć kobietę… która… – pierwsze słowa Konrada Aksinowicza, gdy usłyszał utwór „Krystyno”.

Cała płyta nie jest już tak melancholijna. W warstwie muzycznej „Matki i żon” słychać i czuć energię znaną z koncertów Mikromusic. Jeśli chodzi o teksty, Natalia Grosiak tym razem więcej mówi o sobie samej, jednocześnie inspirując się historiami innych kobiet.

Premiera krążka zapowiedziana jest na 25 września.

Źródło: Warner Music Poland

4 sierpnia ukazał się pierwszy teledysk, nagrany do piosenki „Krystyno”. Długo czekaliśmy i się doczekaliśmy! Dziękujemy darczyńcom i portalowi wspieramkulture.pl za to, że nam zaufaliście. Kilka dłuższych chwil spędzonych w trumnie było na pewno ciekawym przeżyciem dla głównej bohaterki tego klipu. Ale opłacało się:) Oglądajcie, dzielcie się i słuchajcie. Następny singiel i cała płyta już we wrześniunapisał Mikromusic na swoim Facebooku.

Tracklista:

1. Krystyno
2. Zakopolo
3. Bezwładnie
4. Lato 1996
5. Dom
6. Kostucha
7. Pocałuj pochowaj
8. Piękny chłop
9. Po co ja tu jestem
10. Matka Teresa
11. Nie umrę