Czego szukasz?


Kategorie


Muzyka

Piwnica pod Baranami / materiały prasowe

Muzyka

Poczuj magię świąt. 30 artystów Piwnicy Pod Baranami wystąpi w Gdańsku

12 listopada 2016
Termin wydarzenia:
18.12.2016

Koncert „Kolędy i pastorałki dla miasta i świata” – który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą pod Baranami – za każdym razem jest jedyny w swoim rodzaju.

 

Artyści Piwnicy Pod Baranami wystąpią 18 grudnia w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Już sam tytuł koncertu: zimowy i magiczny, otula słuchacza niezwykłą tajemnicą. Ośnieżona choinka przy Rynku, a w dłoni ciepły grzaniec. Muzyka od samego początku wprowadza widza w tajemniczy świat Piwnicy pod Baranami, by przez kolejne etapy widowiska muzycznego odkrywać długą 60-letnią historię krakowskiej legendy. Klimat i wagę wydarzenia dodatkowo potęguje fakt, iż Piwnica obchodzi w tym roku swój okrągły jubileusz 60-lecia i jest chyba najstarszym nieprzerwanie istniejącym kabaretem świata.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przemyśleń, radości i niekiedy smutku. Skrajne emocje i wyjątkowa magia to słowa, które opisują nie tylko święta, ale i występ Piwnicy pod Baranami z cyklu Kolędy i Pastorałki.

 

W szczególnym świątecznym okresie warto przypomnieć sobie najlepiej to, co potrafi połączyć wszystkich zasiadających przy wigilijnym stole – kolędowanie. Piwniczna tradycja kolędowania trwa już kilkadziesiąt lat i nadal żywa, rokrocznie gromadzi tłumnie członków i przyjaciół Piwnicy pod Baranami.

piwnica-pod-baranami-2016-gdansk-plakatWszystkie koncertowe utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły występ – który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, za każdym razem jest jedyny w swoim rodzaju. Uzupełniany o nowe kompozycje zaskakuje i nie pozwala o sobie zapomnieć. Z tego też powodu na kolejnych koncertach wśród publiczności pojawiają się te same twarze, które chcą zanurzyć się w nastroju krakowskiej cyganerii i magicznym świecie sztuki.

Wybierzmy się razem w podróż do stajenki, gdzie złożymy wszystkie nasze prośby, troski i radości i zrobimy to w najlepszy ze sposobów: wyśpiewamy to!”. 18 grudnia największe gwiazdy Piwnicy pod Baranami  będą czekały z kolędą w Filharmonii Bałtyckiej, by świętować, śpiewać, a przede wszystkim odczuwać magię Świąt. Na kolędników czekają najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Wyśpiewane zostaną kompozycje, które już tradycyjnie goszczą od lat podczas piwnicznego świątecznego opłatka, jak również nowe utwory, które Piwnica chce wręczyć widzom w formie najlepszego z prezentów.

Bądźmy gotowi na życzenia świąteczne, które usłyszymy od ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami. Przygotujmy się, by zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu i podzielić się muzycznym opłatkiem.

BILETY

Bilety w cenie 85-135zł do nabycia:

– Kasa Filharmonii Bałtyckiej
– Sieć Empik
– ebilet.pl, eventim.pl, bilety24.pl, biletomat.pl, biletin.pl, kupbilecik.pl, fixer.pl, ticketpro.pl, biletyna.pl

 

Wydarzenie na Facebooku

Oficjalna strona Piwnicy Pod Baranami

 

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>