Czego szukasz?


Kategorie


Architektura & Design

Architektura & Design

Ostatnia szansa na udział we FRESH DESIGN 2016!

17 kwietnia 2016
Termin wydarzenia:
13.05.2016
- 23.05.2016

Do 24 kwietnia została przedłużona rekrutacja do międzynarodowych warsztatów projektowych FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie.

Organizatorzy zapraszają do wspólnej pracy studentów z całego świata, którzy pasjonują się designem, architekturą i rozwiązaniami dla przestrzeni miejskiej.

Robert_Majkut_resize

Robert Majkut

FRESH DESIGN to dla uczestników niepowtarzalna okazja do poszerzenia wiedzy o projektowaniu,
zdobycia nowych umiejętności i tworzenia unikalnych projektów pod okiem wybitnych specjalistów. Warsztaty odbędą się w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu, w dniach 13-23 maja, a zapisywać się na nie można za pośrednictwem strony www.freshdesign.edu.pl.

Studenci biorący udział w warsztatach będą mieli możliwość wspólnej pracy z uznanymi architektami, projektantami i wykładowcami w interdyscyplinarnych, międzynarodowych teamach projektowych. Merytorycznym wsparciem służyć będzie zespół wykładowców i doktorantów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, na czele którego staną Anna Bać i Piotr Michalski. Wśród tutorów znajdują się cenieni na całym świecie specjaliści, m.in. Robert Majkut, którego projekty wnętrz robią furorę m.in. na Dalekim Wschodzie. Nie zabraknie projektantów, których koncepcje powstają we Wrocławiu: do grona tutorów dołączyła Dorota Szlachcic, której biuro, pracownia ArC2, projektowało Afrykarium we wrocławskim ZOO.

Szlachcic_resize

Dorota Szlachcic

W trakcie warsztatów odbędą się również pokazy, spotkania i przede wszystkim debaty z udziałem mieszkańców Wrocławia i gości specjalnych, wśród nich znajdzie się m.in. Uwe Rade, autor książki „Odra. Życiorys pewnej rzeki”.

Finał warsztatów będzie częścią zamknięcia III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów WROCLOVE DESIGN, które odbędzie się 22 maja na terenie ALEJA BIELANY (ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie). W programie znajdzie się m.in. finałowa obrona prac warsztatowych FRESH DESIGN, połączona z otwartą debatą publiczną z udziałem gości specjalnych. Uczestnicy warsztatów będą mieli także okazję zaprezentowania własnego dorobku artystycznego w ramach wystawy specjalnej podczas WROCLOVEDESIGN FESTIVAL.

Informacje i program: www.freshdesign.edu.pl

 

Organizatorzy: Fundacja OPEN MIND, GRUPAKREATYWNI.PL. CRZ Krzywy Komin

Partner merytoryczny: Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.
Uczelnie partnerskie: Pforzheim University – School of Design, TH Köln KISD – Köln International
School of Design, Pilsen University of West Bohemia Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art,
Brno University of Technology, the Faculty of Fine Arts, The Academy of Fine Arts and Design
(AFAD), Budapest Metropolitan University of Applied Sciences.
Współfinansowanie projektu: Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Gmina Wrocław
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wrocławia,
Ambasada Austrii, Konsulat Niemiecki we Wrocławiu oraz Instytut Słowacki.
Partnerzy: Aleja Bielany, Advantage Austria, RZGW
Patronat medialny: Architektura&Biznes, Urbnews.pl, Domo+, Label Magazine, BIZNES.meble.pl, Puropose, F5, Example, PLN Design, Miasto Kultury, Wrocław Uncut, dlaStudenta.pl, ArchSarp, Radio Luz, wroclaw.pl, DOKiS, student news, InfoArchitekta.pl, BiznesMeble.pl, Sztuka Krajobrazu, Archiweb, Architektura Murator.

freshdesign_24kwietnia_a3_internet

Warsztaty FRESH DESIGN – Młoda Europa o designie są częścią 3. edycji międzynarodowego
festiwalu dobrych projektów WROCLOVE DESIGN FESTIVAL 2016, który odbędzie się w dniach 18-
22 maja 2016r.

Informacje i program: www.wroclovedesign.pl

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>