Czego szukasz?


Kategorie


Film

Ian Emes, praca prezentowana na wystawie "On the Run" w Galerii Miejskiej we Wrocławiu / materiały prasowe

Film

„On The Run” – multimedialny przedsmak koncertu Davida Gilmoura

7 czerwca 2016
Termin wydarzenia:
24.06.2016

„On The Run” – wystawa twórczości Iana Emesa, brytyjskiego artysty, którzy stworzył kultową animację dla grupy Pink Floyd. Będzie to doskonałe preludium do koncertu Davida Gilmoura, który odbędzie się 25 czerwca we Wrocławiu.

 

Wystawa „On The Run” to przekrojowa prezentacja czterech dekad pracy twórczej Iana Emesa. Jest to pierwsza tak duża ekspozycja dzieł brytyjskiego artysty w Polsce. „On The Run” to zapowiedź i swego rodzaju uzupełnienie wrocławskiego koncertu Davida Gilmoura (Pink Floyd), który odbędzie się 25 czerwca we Wrocławiu.

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie, 25 czerwca Ian Emes weźmie udział w wykładzie otwartym, na który zapraszamy młodych artystów i wszystkie osoby zainteresowane jego twórczością.

Multimedialna wystawa “On The Run” eksploruje przestrzenne relacje między dźwiękiem i ruchomym obrazem. Prezentuje ona szerokiej publiczności kreatywny proces i techniki użyte do interpretacji muzyki, poprzez film i ręcznie rysowane animacje. Ekspozycja zabierze publiczność w podróż od ery rysunku aż do digitalizacji i komputerowo generowanych obrazów. Widz zostanie także wciągnięty do gry przeciwieństw. Będzie się ona toczyć między nieruchomymi i ruchomymi obrazami, pracami wygenerowanymi komputerowo i rysowanymi ręcznie, a także między formą dzieł (geometrycznych i organicznych).

Ian Emes / Fot. Ania Cerelczak

Ian Emes / Fot. Ania Cerelczak

„On the run” to pierwsza wystawa Iana Emesa w Polsce. Jej centralnym elementem będzie nowy projekt artysty, stworzony specjalnie na tę okazję. Praca jest instalacją, składającą się z powiązanych ze sobą animacji i zapętlonych obrazów wideo, które zostaną wyświetlone na ekranach przy akompaniamencie muzyki. Na wystawie będzie można zobaczyć również kultową animację, stworzoną przez Iana Emesa dla grupy Pink Floyd, obrazy i rysunki z archiwum artysty, a także oryginalne kadry z filmów zrealizowanych w latach 70-tych i 80-tych dla innych gwiazd sceny pop i rock (wśród nich: Paul i Linda McCartney, Mike Oldfield, zespół Duran Duran) oraz najnowsze prace.

Ian Emes "Solid Light" / materiały prasowe

Ian Emes „Solid Light” / materiały prasowe

W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie, 25 czerwca Ian Emes weźmie udział w wykładzie otwartym, na który zapraszamy młodych artystów i wszystkie osoby zainteresowane jego twórczością. Artysta przedstawi swoją drogę twórczą, sposoby pracy i inspiracje. Porówna pracę nad muzycznymi animacjami, filmami i teledyskami w latach 70-tych i 80-tych z tym, jak wygląda ona obecnie.

“On The Run” Ian Emes
Galeria Miejska we Wrocławiu
Ul. Kiełbaśnicza 28
24 czerwca – 29 lipca 2016

Kurator: Anna Cerelczak (Fundacja DOMINO)
WSTĘP WOLNY

Organizator wystawy: Fundacja DOMINO
Gospodarz wystawy: Galeria Miejska we Wrocławiu
Projekt współfinansowany przez Gminę Wrocław

ian-emes-on-the-run-plakat

 

 

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>