Czego szukasz?


Kategorie


Charytatywnie

źródło: www.pexels.com

Charytatywnie

Okulary dla Afryki

2 marca 2016

Zbiórka okularów odbywa się w całej Polsce, potrwa do 30 listopada 2016.

Kto był na spotkaniu „Afryka obalamy stereotypy” i uczestniczył w warsztatach podróżniczych, ten zapewne pamięta Aldonę i Kubę, czyli @szwendaki.pl! Tym razem duet zaprasza Państwa do wzięcia udziału w akcji „Okuliści dla Afryki”!

W Trójmieście wyznaczonym punktem zbiórki będzie Stacja Kultura (Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP) oraz Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi: nr 1 (Pomorska 11), nr 2 (Kościelna 17) i nr 4 (Górnicza 19). Przez cały marzec będzie można przynosić do biblioteki okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, które zostaną przetransportowane najpierw do Warszawy, do siedziby głównej Fundacji „Dzieci Afryki”, później już bezpośrednio do Afryki (w wypożyczalni głównej będzie wyznaczone do tego ogromne pudełko, odpowiednio oznaczone – na pewno nie będzie go można przeoczyć!)

W linku poniżej znajdą Państwo wszystkie szczegóły dotyczące akcji, jednak prosimy o zwrócenie uwagi na najważniejsze punkty:

  • Zbieramy okulary korekcyjne („plusy” i „minusy”) oraz przeciwsłoneczne.
  • Nie zbieramy okularów uszkodzonych, niekompletnych oraz okularów progresywnych i tych z cylindrami korygującymi astygmatyzm.
  • Nie zbieramy etui.
  • Jak przygotować okulary przeznaczone do wysyłki? Wystarczy umyć okulary mydłem lub płynem do mycia naczyń, dołączyć karteczkę z mocą szkieł i zapakować je w zwykłe woreczki śniadaniowe bez zawiązywania.
  • Zbiórka odbywa się w całej Polsce do 30 listopada 2016, jak ktoś nie zdąży podzielić się okularami w marcu, to nic straconego.

Organizatorzy akcji proszą o oddanie starszych, nie używanych już okularów, to dla nas mały gest, ale dla ludzi w Afryce to ogromna pomoc!

Okulary Face

Inne adresy organizatorów, gdzie można bezpośrednio przynosić okulary:

– Warszawa: Fundacja DZIECI AFRYKI; Al. Zjednoczenia 13; 01-829 Warszawa
– Bielsko- biała: OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii; ul. Górska 19; 43-300 Bielsko-Biała
– Jaworzno: OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii; ul. Nowa 8; 43-600 Jaworzno

Więcej informacji: http://okuliscidlaafryki.pl/o-zbiorce/

StacjaKultura
Author

StacjaKultura