Czego szukasz?


Kategorie


Biznes

Adrianna Dzieszko-Frankowska

Biznes

Obudź się piękniejsza na wiosnę – porady stylistki

29 lutego 2016

Jak zadbać o urodę wiosną, radzi Adrianna Dzieszko-Frankowska – stylistka i prelegentka na Festiwalu PROGRESSteron.

 
Czy na podstawie doświadczeń zawodowych może Pani ocenić, że Polki świadomie podchodzą do kreowania swojego wizerunku? Czy wiedzą, jak zrobić dobry makijaż, jak dobrać właściwy strój do sylwetki i okazji?

Kreacją wizerunku zajmuję się od kilku lat. Na przestrzeni tego czasu obserwuję wzrost potrzeby dobrego wyglądu. Polki chcą się dobrze prezentować, chcą się podobać, lubią być podziwiane. Bez względu na wiek mają coraz większą wiedzę na temat poprawnego makijażu, właściwego łączenia tonacji kolorystycznych, czy zestawiania ze sobą garderoby. Widoczny jest tu wpływ działania mediów i panowania pewnych trendów społecznych w tym obszarze.

Adrianna Dzieszko-Frankowska: Polki chcą się dobrze prezentować, chcą się podobać, lubią być podziwiane. Bez względu na wiek mają coraz większą wiedzę na temat poprawnego makijażu, właściwego łączenia tonacji kolorystycznych, czy zestawiania ze sobą garderoby.

Jednak dobry wygląd a świadoma kreacja wizerunku to nie zawsze ten sam kierunek.

Nie wszyscy orientują się, że idealna stylizacja to taka, która oprócz poprawnie zestawionych ze sobą elementów, jest również dostosowana do miejsca i okoliczności. Tu właśnie jest przestrzeń dla nas, stylistów czy doradców od wizerunku, by uświadamiać, że nasz wygląd to nasza wizytówka. Obraz, wizerunek, który tworzymy, definiuje postrzeganie naszego „ja” przez otaczający nas świat.

Adrianna Dzieszko-Frankowska

Adrianna Dzieszko-Frankowska

Myśląc o swojej urodzie, lepiej jest naśladować stylizacje kobiet showbiznesu, czy podążać za swoją intuicją, poszukując indywidualnych rozwiązań?

Jestem zdania, że każda z nas ma w sobie wiele piękna i indywidualnego stylu. Czasami trzeba go tylko nieco głębiej poszukać. Skłaniałabym się raczej w stronę indywidualnych preferencji i warunków wynikających z typu osobowości, stylu życia, rodzaju wykonywanej pracy. Oczywiście warto śledzić najnowsze trendy, podpatrywać nowinki i wyciągać dla siebie smaczki, by być na tak zwanym topie. Moda została stworzona dla człowieka, nie inaczej…

Mądra dieta czy najlepsze kosmetyki – od czego zacząć dbanie o swoją urodę?

Od czego zacząć… Moim zdaniem najlepiej od konsultacji u doradcy kosmetycznego, który opowie, jak zadbać o skórę i dobierze właściwą pielęgnację. Taką, która będzie doskonale oczyszczała skórę, jak również nawilżała i zaspakajała indywidualne jej potrzeby. Każda osoba, która skorzysta z takiej opieki, od razu zobaczy poprawę skóry. Uważam, że wszystkie kobiety powinny przejść takie spotkanie, ponieważ przynosi ono wymierne efekty już po pierwszym razie. Oczywiście mądra, dobrze dostosowana dieta jest równie ważna i nieodzowna w zdrowym życiu. Tylko tu należy wyrobić sobie nawyk zdrowego odżywiania i na efekty trzeba cierpliwie poczekać.

Jakie błędy w makijażu najczęściej popełniamy?

Najczęściej popełnianymi błędami w makijażu, z jakimi się spotykam, to źle dobrany kolor podkładu, bądź zbyt duża jego ilość na skórze, dająca tzw. efekt maski. Ponadto agresywnie czy nieczysto wymalowane oczy oraz niewłaściwie wymodelowane policzki.

Wiosną budzimy się do życia po sezonie zimowym, zabieramy się za poprawę swojego wyglądu. Jaki zrobić dobry makijaż na wiosnę?

Podstawa dobrego makijażu to przede wszystkim dobrze wypielęgnowana skóra. Dzięki temu wyglądamy promiennie i młodo. Delikatny podkład w kolorze skóry wyrówna jej koloryt i będzie dobrą bazą, jeśli lubimy kosmetyki kolorowe. Pamiętajmy, by makijaż zawsze podkreślał nasze naturalne piękno. Można zauważyć kilka trendów w makijażu wiosna/lato. Myślę, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. Make up no make up – jednolita cera, delikatnie podkreślone rzęsy albo i nie, i usta w kolorze nude. Gołe oko i mocne usta – w kolorze karminowej czerwieni, oranżu, bordo i odcieniach brązu, pomadki mogą być połyskujące lub matowe. Mocno wytuszowane rzęsy, przesadnie posklejane czy czarne eyelinerowe kreski, również i na dolnej powiece, w linii wodnej, to kolejna propozycja. Oczywiście smokey eyes w tonacjach czerni, szarości, a nawet rudości. Brokaty i połysk na powiekach i policzkach też mile widziane. I niebieski w odcieniach mięty i turkusu, okrzyknięty kolorem nadchodzących ciepłych dni – jako liner, gruba kreska czy cień, bądź akcent w smokey eye.

Czy często korzystamy z porad wizażystek?

Panie zazwyczaj korzystają z porad wizażystek, kiedy zbliża się, tzw. wielka okazja – ślub, spotkanie po latach, sylwester. Coraz częściej biorą udział w różnych warsztatach czy kursach makijażu, by samodzielnie móc wykonać profesjonalny makijaż.

Dlaczego warto?

Jest kilka istotnych powodów. Po pierwsze, zrobi to profesjonalista, używający wysokiej jakości kosmetyków, dzięki czemu makijaż będzie nieskazitelny i długo utrzyma się na skórze. Wizażysta posiada szeroką gamę kolorystyczną, dlatego też makijaż będzie idealnie współgrał z naszym ubiorem. Ponadto będziemy wyglądały nieco inaczej niż zazwyczaj. I po wtóre, jest to miły czas, kiedy można nieco się zrelaksować.

***


Adrianna Dzieszko-Frankowska
 – od 9 lat zawodowo zajmuje się szeroko pojętą kreacją wizerunku. W ramach swojej działalności Goldsponge– służy ludziom swoją wiedzą i umiejętnościami, by wydobyć z nich piękno i szyk. Pracuje z firmami i klientami indywidualnymi nad zbudowaniem właściwego obrazu siebie. Szkoli i doradza w zakresie wizażu, stylizacji i pielęgnacji. Współtworzy i prowadzi wiele projektów w obszarach wsparcia dla kobiet. Działa w strukturach sprzedaży Mary Kay, aktywnie tworząc i zarządzając zespołami konsultantek. Ambasadorka przedsiębiorczości Kobiet oraz współzałożycielka Frontwoman. Absolwentka Wydziału Zarządzania i Marketingu WSAiB. Osoba operatywna, doskonale łącząca role kobiety biznesu z życiem rodzinnym.

W ramach 33. Festiwalu PROGRESSteron, Adrianna Dzieszko-Frankowska poprowadzi warsztat pt. „Obudź się piękniejsza na wiosnę :)”. Warsztat odbędzie się w niedzielę, 6 marca, w godzinach 9:30-12:20 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. ZAPISY [TUTAJ]

Dowiedz się więcej o 33. Festiwalu PROGRESSteron – 33. Festiwal PROGRESSteron – #tajednarzecz

Pełen program Festiwalu – http://www.festiwalprogressteron.pl/trojmiasto/