Czego szukasz?


Kategorie


Biznes

Biznes

Kongres Kultury Pomorskiej: Pieniądze i kultura

28 marca 2017
Termin wydarzenia:
29.03.2017

Kultura to również pieniądze – to one (nie zawsze, ale bardzo często) dają możliwości, aby wszystko to, co w kulturze najbardziej wartościowe spotkało się z człowiekiem.

Termin: 29.03.2017, godz. 10.30

Miejsce: Pracodawcy Pomorza
Aleja Zwycięstwa 24, 80-219 Gdańsk

Prowadzący: Tomasz Smorgowicz, Piotr Stec

Kultura to relacje, idee, myśli i pytania. Kultura to ludzie – twórcy, odbiorcy, uczestnicy. Kultura to również pieniądze – to one (nie zawsze, ale bardzo często) dają możliwości, aby wszystko to, co w kulturze najbardziej wartościowe spotkało się z człowiekiem. O pieniądzach w kulturze trzeba rozmawiać: mecenat publiczny czy prywatny? Realizacja strategii rozwoju czy spontaniczne działania? Kultura dla ludzi czy z ludźmi? A może w ogóle o co innego trzeba pytać…

Spotkanie w siedzibie Pracodawców Pomorza w Gdańsku jest adresowane do wszystkich zainteresowanych inwestycją w kulturę w całym województwie. Wszystkich, którzy uważają, że każda złotówka w kulturze to inwestycja zwielokrotnionego zysku społecznego i ekonomicznego. Nie ma gospodarki bez pomysłów, idei, marzeń – a te powstają właśnie dzięki kulturze.

Formuła spotkania zakłada, że każdy z uczestników będzie mógł zabrać głos w dyskusji oraz odnieść się w wystąpieniu przygotowanym lub improwizowanym do tematów zaproponowanych przez prowadzącego.

Tomasz Smorgowicz – przewodniczący Forum Firm Społecznie Odpowiedzialnych przy Pracodawcach Pomorza. Doświadczony ekspert ds. CSR, strategii komunikacyjnych oraz budowania marek. Partner oraz CEO w Studio 102 oraz Quellio Sp. z o.o., a także Prezes Fundacji Rozwoju Społecznej Odpowiedzialności HELISA. W 2015r. nominowany do nagrody “Ludzie, kórzy zmieniają biznes” Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz TVP INFO. Pomysłodawca i organizator trójmiejskiej akcji społecznej pod tytułem Projekt Mistrzowie. Ekspert ds. marketingu oraz CSR organizacji zrzeszającej przedsiębiorców – Pracodawcy Pomorza.
Prywatnie tata Igi i Karola, a także zapalony biegacz. W wolnym czasie zagorzały historyk oraz DJ.

Piotr Stec – Menager i aktor Movement Theater Group. Współautor Międzynarodowego Festiwalu ANIMO Kwidzyn. 8-letnie doświadczenie zawodowe w zakresie realizacji projektów kulturalnych. Animator środowiska lokalnego (np. animator ekonomii społecznej subregionu nadwiślańsko-żuławskiego), tworzy struktur NGO (np. rady powiatowe), inicjuje i facylituje przedsięwzięcia we współpracy pomiędzy NGO i JST oraz biznesem ( w tym m.in. tworzenie programów współpracy organizacji pozarządowych z samorządem gminnym, powiatowym i wojewódzkim). Członek Pomorskiej Rady Organizacji Pozarządowych, Pomorskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kwidzyńskiego.

Zobacz pełny program.

 

MK-info
Author

MK-info