Czego szukasz?


Kategorie


Inspiracje

Inspiracje

Kongres Kultury Pomorskiej: Muzyka alternatywna

28 marca 2017
Termin wydarzenia:
30.03.2017

Dyskusja o pomorskiej muzyce alternatywnej – a jest o czym dyskutować! – odbędzie się w sopockim klubie SPATiF.

Termin: 30.03.2017, od godz. 10.30

Miejsce: SPATiF
Boh. Monte Cassino 52, 81-759 Sopot

Prowadzący: Jakub Knera

Podczas spotkań w ramach Kongresu Kultury Pomorskiej podejmujących temat kultur artystycznych przedstawiamy stan posiadania, podejmujemy próbę opisu i charakterystyki w kontekście regionalnym i ogólnopolskim a w szczególnych przypadkach także ponadkrajowym. Proponujemy także inicjację dyskusji nad Kanonem kultury pomorskiej, mając pełną świadomość początku i złożoności procesu. Spotkania będą generować opinie oraz rekomendacje dla Kongresu i pomorskiej społeczności, dlatego warto w nich uczestniczyć, by mieć wpływ na upublicznione komunikaty.

Stałym elementem spotkań będą tak ważne zagadnienia dla określenia stanu kultury i związane z każdym tematem: edukacja, krytyka artystyczna i media.

Formuła spotkania zakłada, że każdy z uczestników będzie mógł zabrać głos w dyskusji oraz odnieść się w wystąpieniu przygotowanym lub improwizowanym do tematów zaproponowanych przez prowadzącego.

Jakub Knera – dziennikarz, socjolog, kurator. Jest redaktorem magazynu muzycznego Popupmusic.pl oraz założycielem strony Noweidzieodmorza.com. Współpracuje z Tygodnikiem Polityka i Magazynem Szum. Organizuje koncerty oraz współtworzy program festiwalu Jazz Jantar i Dni Muzyki Nowej. Jest współautorem raportów badawczych poświęconych sektorowi kultury m.in. w ramach Obserwatorium Kultury działającym przy Instytucie Kultury Miejskiej. W 2015 roku był nominowany do tytułu Kulturysta Roku.

Zobacz pełny program.

MK-info
Author

MK-info