Czego szukasz?


Kategorie


Inspiracje

Inspiracje

Kongres Kultury Pomorskiej: Literatura na Pomorzu

24 marca 2017
Termin wydarzenia:
29.03.2017

Poeta i animator kultury, Sławomir Płatek, zaprasza na dyskusję o pomorskiej literaturze.

Termin: 29.03.2017, od godz. 17.00

Miejsce: Uniwersytet Gdański
Wydział Filologiczny (stary budynek), sala 3.4
ul. Jana Bażyńskiego 8, 80-309 Gdańsk

Prowadzący: Sławomir Płatek

Podczas spotkań w ramach Kongresu Kultury Pomorskiej podejmujących temat kultur artystycznych przedstawiamy stan posiadania, podejmujemy próbę opisu i charakterystyki w kontekście regionalnym i ogólnopolskim a w szczególnych przypadkach także ponadkrajowym. Proponujemy także inicjację dyskusji nad Kanonem kultury pomorskiej, mając pełną świadomość początku i złożoności procesu. Spotkania będą generować opinie oraz rekomendacje dla Kongresu i pomorskiej społeczności, dlatego warto w nich uczestniczyć, by mieć wpływ na upublicznione komunikaty.

Stałym elementem spotkań będą tak ważne zagadnienia dla określenia stanu kultury i związane z każdym tematem: edukacja, krytyka artystyczna i media.

Formuła spotkania zakłada, że każdy z uczestników będzie mógł zabrać głos w dyskusji oraz odnieść się w wystąpieniu przygotowanym lub improwizowanym do tematów zaproponowanych przez prowadzącego.

Sławomir Płatek – polski poeta, animator kultury i publicysta. Autor pięciu książek poetyckich. Publikował m.in. w Arteriach, Blizie, Czasie Kultury, Frazie, Migotaniach, przejaśnieniach, sZAFie, Toposie, Zeszytach Poetyckich. Wielokrotny laureat konkursów literackich i poetyckich. Inicjator i współorganizator cyklicznych warsztatów poetyckich Pomost, które odbywają się od 2009 w gminie Miastko, a także festiwalu Fala Poprzeczna w Gdańsku. Prezes Stowarzyszenia Salon Literacki. Zastępca redaktora naczelnego Internetowej Gazety Kulturalnej Salon Literacki. Redaktor Magazynu Filmowego Cinerama.

Zobacz pełny program.

MK-info
Author

MK-info