Czego szukasz?


Kategorie


Charytatywnie

materiały prasowe

Charytatywnie

Koło Widokowe AmberSky zakręciło się w szczytnym celu

1 września 2016

29 osób oddało łącznie 13 litrów krwi w ramach akcji Koło Życia zorganizowanej przy Kole Widokowym AmberSky w Gdańsku. W sobotę 27 sierpnia rozkręciliśmy wrażliwość wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz Fundacją Krew Aktywni.

Krew jest lekiem ratującym życie, którego niczym nie można zastąpić. Krwi nie da się wyprodukować w laboratorium czy fabryce, jej dawcą może być jedynie drugi człowiek. Właśnie z tego powodu takie akcje są tak ważne i potrzebne – mówi dyrektor ds. medycznych Anna Jaźwińska-Curyłło z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku. Liczy się każda oddana jednostka krwi, bo obecnie na Pomorzu brakuje krwi w sześciu na osiem grup. Stan alarmowy jest w przypadku czterech: 0 Rh-, BRh +, BRh -, AB Rh .

Kręcimy się – pomagamy

Krwiodawcy, którzy przyłączyli się w sobotę do Koła Życia i oddali krew w specjalnym Krwiobusie ustawionym przy kole widokowym, otrzymali darmowe bilety na przejazd AmberSky, kupony na porcję lodów z Gdańskiej Wytwórni Lodów Naturalnych i słodkie upominki od Fabryki Czekolady Bałtyk. Cieszymy się ogromnie, że mogliśmy być organizatorem tak ważnej społecznie akcji. Tym bardziej, że impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Koło Życia to z pewnością nie ostatnia nasza akcja charytatywna – mówi Anna Kowalska, rzecznik prasowy firmy SkyWheels, właściciela AmberSky.

Paulina
Author

Paulina