Czego szukasz?


Kategorie


Architektura & Design

Warsztaty Kids Design / materiały prasowe

Architektura & Design

Kids Design Space – dzieci projektują przestrzeń

9 maja 2016
Termin wydarzenia:
18.05.2016
- 22.05.2016

Dzieci w wieku 6-14 lat pod okiem designerów projektowały meble, kubki, a nawet…przystanek! Owoce ich pracy zobaczymy na wystawie we Wrocławiu.

Wroclove Design 2016 (18-22 maja) w Alei Bielany to niepowtarzalna okazja, by po raz pierwszy zobaczyć interaktywną wystawę finałową projektu „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”. Na ekspozycję składają się projekty będące wynikiem współpracy dzieci ze znanymi polskimi projektantami. Nad niecodziennymi prototypami pracowało ponad 200 wrocławskich dzieci w wieku od 6 do 14 lat i 24 designerów. Mali projektanci wykonali naprawdę świetną robotę, dlatego warto już dziś zarezerwować czas na zwiedzanie.

Warsztaty Kids Design Space / fot. Kubasek Studio

Warsztaty Kids Design Space / fot. Kubasek Studio

Pierwsza edycja Wroclove Design odbyła się w 2013 roku i od tej pory jest to największe wydarzenie na Dolnym Śląsku, prezentujące szeroko rozumiany design. FOR SALE: DESIGN, to hasło tegorocznej edycji festiwalu, stąd miejsce wydarzenia – Aleja Bielany, największe centrum handlowe w Polsce, w którym znajdziemy wszystko, by zapewnić pociechom naukę przez zabawę. 6000 m2 Alei Bielany, na 5 dni festiwalowych zamieni się w przestrzeń prezentacji dobrego designu i zaskakujących rozwiązań!

Wroclove Design 2016 to mnóstwo atrakcji dla dzieci. STREFA KIDS – czyli dziecięca część Festiwalu, została w dużej mierze stworzona wspólnie z najmłodszymi. Właśnie w tej strefie obędzie się finał II edycji projektu “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” oraz dziesiątki WARSZTATÓW i spotkań związanych z różnymi dziedzinami projektowania, podczas których dzieciaki dowiedzą się o zasadach funkcjonowania świata i organizacji otaczającej je przestrzeni. Wszystkie z nich będą mogły rozwinąć twórcze myślenie, pobudzić swoją kreatywność i świetnie się bawić.

PAPER HEROES_KIDS DESIGN SPACE_1 (2)

Paper Heroes / Kids Design Space. Materiały prasowe

 

Najważniejszym elementem strefy KIDS będzie INTERAKTYWNA WYSTAWA “KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”, na której zaprezentujemy efekty współpracy dzieci z czołowymi polskimi projektantami. Wystawa jest również okazją by przekonać się, że design wcale nie jest taki straszny jak go malują. Nie ma kłów i pazurów, jest przyjazny i bardzo lubi dzieci! Przyjdźcie więc na Wroclove Design 2016, otwórzcie szeroko oczy i przygotujcie się na dużą dawkę kreatywnej zabawy! Dodatkowo, dostępny będzie przewodnik dla dzieci, który pozwoli im lepiej zaplanować przechadzkę i podsunie kilka ciekawych pomysłów na urozmaicenie zwiedzania wystawy. Bo kto powiedział, że wystawy muszą być nudne?!

Wystawa to nie koniec zabawy! Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć różnorodny program edukacyjny adresowany zarówno do małych, jak i dużych. Każdy przecież wie, że najefektywniej wiedzę zdobywa się poprzez zabawę. Strefa KIDS ma pokazać dzieciom, ale także ich rodzicom, jak ważne dla rozwoju najmłodszych jest zapewnienie im dobrze zaprojektowanej przestrzeni. WARSZTATY KIDS DESIGN to przede wszystkim gwarancja twórczo spędzonego czasu.

Wszystkie warsztaty odbędą się 21 i 22 maja (sobota-niedziela). Program i szczegółowe informacje o zapisach dostępne są na www.wroclovedesign.pl, www.kidsdesignspace.pl

Dlaczego akurat Aleja Bielany? Nie jest to przypadkowe miejsce pod kątem wystawy dziecięcego designu. W Alei znajdują się specjalne strefy dla najmłodszych: pokój dla matki z dzieckiem czy dwa darmowe place zabaw. Ciekawym rozwiązaniem mogą być również okrągłe stoły umożliwiające rodzicom i dzieciom wspólne spożywanie posiłków, zapewniające wygodę i zabawę.

Barbara Śnniegula_KIDS DESIGN SPACE _fot. Meluzyna Studio

Barbara Śnniegula KIDS DESIGN SPACE / Fot. Meluzyna Studio

KIDS DESIGN SPACE - WARSZTATY Z PRACOWNIĄ JASIEWICZ

Kids Design Space – warsztaty z pracownią Jasiewicz

KRYJÓWKA_3_fot.Stanisław Zajączkowski

Kryjówka / Fot. Stanisław Zajaczkowski

 

Projektanci zaangażowani w projekt: Mariusz Gorzelak, Oskar Zięta, Barbara Śniegula, Joanna Rusin i Anna Lehmann, razy2, PORT, Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej: Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik, Robert Pludra, Paper Heroes, Ola Mirecka, MALAFOR, Kubasek Studio, Pracownia Jasiewicz, Izabela Bołoz, BASK.
Patroni Honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.
Ambasadorka: Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna Elle Decoration Polska
Kuratorki: Aleksandra Solińska, Aleksandra Krupa
Ilustracje: Anna Sztromwasser
Projekt aranżacji: Marcin Cibor, Magdalena Grudzień
Organizator: Fundacja Open Mind

Filmy projektu „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”: www.kidsdesignspace.pl/filmy
Więcej informacji o projekcie: www kidsdesignspace.pl

MIEJSCE:
Wroclove Design Festival 2016
Aleja Bielany,
część meblowa ul. Czekoladowa 20
Bielany Wrocławskie

KDS_wrocdesign2016_interkatywna-wystawa

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>