Czego szukasz?


Kategorie


Film

Film

II Ogólnopolska Noc Bibliotek w Stacji Kultura

27 maja 2016
Termin wydarzenia:
04.06.2016

Stacja Kultura – Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na II Ogólnopolską Noc Bibliotek.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja promująca czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej dostępne instytucje kultury, często jedyne w małych miejscowościach – gdzie nie ma teatrów, kin, muzeów, galerii i filharmonii – miejsca z bogatą ofertą kulturalną, z których zasobów warto korzystać. Dla bibliotek to także okazja do atrakcyjnego i niekonwencjonalnego pokazania swoich zbiorów, do wymyślenia działań artystycznych, edukacyjnych, a nawet rozrywkowych, których punktem wyjścia jest książka i które zachęcają do czytania wszystkich – od przedszkolaka do emeryta.

Ogólnopolskie hasło Nocy Bibliotek brzmi „Wolno czytać!”. Aby nadać imprezie rys indywidualny, rumska Biblioteka zaproponowała dodatkowy motyw przewodni, a jest nim „Czekolada”.

Ogólnopolskie hasło Nocy Bibliotek brzmi „Wolno czytać!”. Aby nadać imprezie rys indywidualny, rumska Biblioteka zaproponowała dodatkowy motyw przewodni, a jest nim „Czekolada”. Na tę okazję Stacja Kultura przygotowała specjalny program. Proponowane wydarzenia, zarówno dla najmłodszych jak i starszych czytelników, zespoli smakowity czekoladowy leitmotiv.

Rozpoczniemy spotkaniem z autorką literatury dziecięcej –  Anną Czerwińską-Rydel „Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie”, następnie wspólnie przeczytamy wysublimowane czekoladowe przepisy z dawnych książek kucharskich. Przygotowaliśmy również panel podróżniczy, w którym usłyszymy opowieści o podróżach dookoła świata, ale przede wszystkim o miejscach, które obrasta kakaowiec (m.in. Ameryka Pd.). Nie zabraknie również pokazu znanych trójmiejskich blogerów kulinarnych Słomy & Trymbulaka – Atelier Smaku. Odbędzie się konkurs na czekoladowy tort, wspólnie z najmłodszymi zbudujemy czekoladową fabrykę, dla fanów gier planszowych przygotowaliśmy cały tuzin znanych i docenianych planszówek, jak również światów ręcznie robionych przez miłośników gier Warhammer 40.000, Bolt Action czy Hobbit.

Wisienką na torcie będą pokazy tańca latynoskiego oraz koncert muzyki na żywo. No i oczywiście nie zabraknie zagadki kryminalnej. W późnych godzinach nocnych, w ciemnej bibliotece, weźmiemy udział w detektywistycznej akcji i rozwikłamy zagadkę morderstwa na podstawie motywów  znanej książki kryminalnej.

Będzie się działo!

Program Nocy Bibliotek:

17.00 – spotkanie autorskie dla dzieci z Anną Czerwińską – Rydel „Moc czekolady. Opowieść o Wedlach i czekoladzie”

18.00 – oficjalne otwarcie II Nocy Bibliotek– wspólne czytanie smakowitych przepisów kulinarnych

18.30 – pokaz tańca latynoskiego (Creative Dance Rumia)

19.00 – konkurs na najsmaczniejsze ciasto czekoladowe!

20.00 – opowieść kulinarna Słomy & Trymbulaka, czyli tajniki musu czekoladowego (Atelier Smaku)

21.45 – koncert zespołu reggae DŻA DŻA DZIADY!

22.30 – „Tajemnica dworcowej Biblioteki”: zbrodnia – zabawa kryminalna

Strefa podróżników:

18.30 – „Dookoła świata”, prelekcja podróżnicza z2strony.pl

20.00 – „Wolno podróżować po Ameryce Płd.”, opowieść  Wiesławy i Krzysztofa Rudź

Stacja Dzieci:

18.00 – „Zgrana Stacja”, czyli 100 gier REBELA (Ja Ty i Gry)

18.00 – świat gier strategicznych – Warhammer/ Hobbit

18.00 – budujemy fabrykę czekolady Pana Wonki („Charlie i fabryka czekolady”)

18.30 – malujemy z Pasjonatem!

21.30 – „Stacja kino”- emisja filmu dla dzieci i młodzieży „Magiczne drzewo”

Tu można dołączyć do wydarzenia

baner%20do%20newslettera_int

StacjaKultura
Author

StacjaKultura