Czego szukasz?


Kategorie


Inspiracje

Fot. stock.tookapic.com / Free license

Inspiracje

Fresh Design – razem zaprojektujmy Wrocław

4 kwietnia 2016

Masz pomysł na zaprojektowanie przestrzeni Wrocławia? Zgłoś swój udział w międzynarodowych warsztatach Fresh Design! Rekrutacja trwa do 15 kwietnia.

 

Jeśli jesteś studentem kierunku projektowego lub technicznego i masz pomysł na to, jak nowocześnie i funkcjonalnie zaplanować przestrzeń wzdłuż brzegów Odry we Wrocławiu – zgłoś swój udział w IV edycji projektu FRESH DESIGN.

„FRESH DESIGN – Młoda Europa o Designie” to międzynarodowe warsztaty projektowe. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 13-23 maja 2016 we Wrocławiu, a poświęcona będzie opracowaniu rozwiązań zagospodarowania przestrzennego dla brzegów Odry w centrum Wrocławia, gdzie nowoczesność łączy się z unikalną, zabytkową zabudową.

Fot. stock.tookapic.com / Free license

Fot. stock.tookapic.com / Free license

Warsztaty będą prowadzone przez wybitnych wykładowców i praktyków: w ubiegłych edycjach uczestniczyli m.in.: Zbigniew Maćków, prof. Zbigniew Bać, dr Roman Rutkowski czy właściciele pracowni architektonicznej Szlachcic Architekci.

Prace warsztatowe będą się odbywały w atmosferze całkowitej swobody twórczej, a najciekawsze rezultaty spotkań będą realizowane w przestrzeni miejskiej Wrocławia.

Uczestniczący we „FRESH DESIGN” studenci z całej Europy, poza warsztatami projektowymi, wezmą udział w wykładach i spotkaniach, poświęconych wykorzystaniu potencjału rzeki w architekturze. Efekty ich pracy zostaną przedstawione w postaci wizualizacji, planszy, makiet lub prezentacji slajdowych na specjalnej wystawie, która rozpocznie się 18 maja 2016 i będzie częścią III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design – największego takiego wydarzenia na Dolnym Śląsku, które będzie gościć znanych projektantów i firmy z całego świata.

Wizyta we Wrocławiu będzie również okazją do międzynarodowej wymiany doświadczeń i prezentacji studentów wchodzących w skład multidyscyplinarnych grup – architektów, projektantów lub grafików. W czasie projektu zaprezentowany zostanie również dorobek projektowych ich uczelni podczas wernisażu, który odbędzie się 18 maja 2016.

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ W PROJEKCIE FRESH DESIGN

Zgłoszenia do udziału w warsztatach należy przesyłać do dnia 15 kwietnia 2016,  do godziny 23.59, przez formularz online na stronie: www.freshdesign.edu.pl.

Wszelkie pytyania kierować można na adres e-mail: info@freshdesign.edu.pl

 

Organizatorem projektu jest Fundacja OPEN MIND, we współpracy z Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej. Projekt współfinansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

 

 

 

 

 

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>