Czego szukasz?


Kategorie


Inspiracje

Inspiracje

Design dla Biznesu – najlepsze praktyki z różnych części świata

29 kwietnia 2016
Termin wydarzenia:
19.05.2016

Specjaliści z Polski, Niemiec, Włoch i Austrii spotkają się na WrocLove Design Festival 2016. Opowiedzą o tym, jak w ich krajach wykorzystuje się design w gospodarce.

 

WROCLOVE DESIGN FESTIVAL 2016 zaprasza na 3. edycję Seminarium DESIGN DLA BIZNESU, realizowanego pod hasłem „Design. Made in Europe” 19 maja, od godz. 9.00 do 16.00 o skutecznych modelach realizacji projektów wzorniczych i  współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, a projektantami opowiedzą specjaliści z Polski, Niemiec, Włoch i Austrii. Każdy z tych krajów posiada własne tradycje wzornicze i w różnym stopniu wykorzystuje design w swojej gospodarce. Na bazie zaprezentowanych studiów przypadku uczestnicy dowiedzą się, jak design pomaga kreować innowacje i budować przewagę konkurencyjną firm z różnych krajów i branż. Udział w Seminarium będzie okazją do poznania najlepszych międzynarodowych praktyk, zdobycia wiedzy o różnicach kulturowych w projektowaniu oraz  zapoznania się ze światowymi trendami wzorniczymi.

Udział w Seminarium będzie okazją do poznania najlepszych międzynarodowych praktyk, zdobycia wiedzy o różnicach kulturowych w projektowaniu oraz  zapoznania się ze światowymi trendami wzorniczymi.

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się specjaliści, m.in.:

  • Robert Majkut (Robert Majkut Design),
  • Michael Schneider (schneiderdesign),
  • Julian Witte (FORMGATE),
  • Marcin Maciejewski (SOKKA)
  • Łukasz Liebersbach, (Wrocławskie Centrum Transferu Technologii),
  • Szymon Hanczar i Magdalena Garncarz  (Hanczar Studio)
  • oraz Andrea Bandirali i Carlo Ciciliot (Emo design).

Seminarium w całości odbędzie się w języku angielskim.

Pytania można kierować pod adres: j.lichwa@wroclovedesign.pl

KIEDY: 19 maja 2016r., godz. 9.00-16.00
DLA KOGO?: dla przedsiębiorców i projektantów
GDZIE: ALEJA BIELANY, ul. Czekoladowa 20, Bielany Wrocławskie /przestrzeń WROCLOVE DESIGN FESTIVAL 2016/
KOSZT UDZIAŁU: 50 zł /Cena obejmuje przerwę kawową i poczęstunek/
REJESTRACJA, PROGRAM, MAPKA DOJAZDU: www.designdlabiznesu.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1142684055776501/

designdlabiznesu_plakat_b2_LAST

MECENAS: Aleja Bielany
PARTNERZY GŁÓWNI: Advantage Austria, Vantage Development
ORGANIZATORZY: Fundacja OPEN MIND, GRUPAKREATYWNI.PL, CRZ Krzywy Komin.
PARTNERZY: Internationales Design Zentrum Berlin/BerlinPoland, Domy Czystej Energii, Austriackie Forum Kultury, QHotel, Uber, Deevory
PATRONI
MEDIALNI: Elle Decoration, Domo+, Label Magazine, Architektura&Biznes, BIZNES.meble.pl, Pur opose, F5, Example, PLN Design i Miasto Kultury

Seminarium DESIGN DLA BIZNESU jest częścią 3 edycji międzynarodowego festiwalu dobrych projektów  WROCLOVE DESIGN FESTIVAL, który odbędzie się w dniach 18-22 maja 2016r.

Hasło FOR SALE: DESIGN to zaproszenie do dyskusji nad znaczeniem designu we współczesnym świecie, świecie na sprzedaż. Przestrzenią do prezentacji i rozmowy o przyczynach i skutkach konsumpcjonizmu, a przede wszystkim o roli dobrego designu w świadomym konsumowaniu stanie się ALEJA BIELANY – największe w Polsce Centrum Handlowe z najszerszą ofertą mebli i wyposażenia do wszystkich rodzajów wnętrz. 6000 m2 powierzchni na 5 festiwalowych dni zamieni się w miejsce ekspozycji dobrego designu, zaskakujących rozwiązań w ramach wystaw tematycznych; warsztatów, spotkań i dyskusji o designie, architekturze, nowych technologiach i rzemiośle.

Informacje oraz program: www.wroclovedesign.pl

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>