Czego szukasz?


Kategorie


Fotografia

III urodziny Wernisaż Aleksandry Barankiewicz/ mat. prasowe

Fotografia

„Czytelnicy Stacji Kultura”

3 września 2017
Termin wydarzenia:
11.09.2017

Stacja Kultura zaprasza 11 września na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Barankiewicz „Czytelnicy Stacji Kultura”.

Wystawę będzie można oglądać do 30 września w godzinach otwarcia placówki.  Wernisaż zainauguruje urodzinowy wieczór w Stacji Kultura.

Autorka wystawy o sobie:

Z wykształcenia jestem bibliotekarzem, z zamiłowania fotografem. W latach 2009-2012 ukończyłam Trójmiejską Szkołę Fotografii.

Fotografia jest mają pasją, interesuje mnie w niej wiele tematów: abstrakcja, martwa natura, eksperyment. Jednakże na celowniku mojego aparatu najczęściej pojawia się człowiek i jego twarz. Chciałabym skupić się przede wszystkim na portrecie. Dlatego, że uważam, iż człowiek jest istotą najbardziej interesującą i niezgłębioną… Poza tym, twarz jest niezwykłym obiektem do fotografowania.

Pomysł, by zrobić sesje zdjęciowe czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi rósł we mnie od wielu lat. Wreszcie plany udało się zrealizować. Zależało mi na tym, by uchwycić  naturalne piękno, jakie ma w sobie każdy człowiek. Mam nadzieje, że choć trochę się udało. Swoją fotografię określiłabym jako realistyczną, nie ingeruje zbyt dużo w obraz. Zależy mi na autentyzmie / prawdzie / zgodzie z rzeczywistością.

Instagram: aleksandra_b.b

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

11.09., godz. 18:30 Stacja Kultura Starowiejska 2, Rumia dworzec PKP

Więcej informacji o wieczorze urodzinowym w Stacji Kultura TUTAJ

StacjaKultura
Author

StacjaKultura