Czego szukasz?


Kategorie


Teatr & Performans

Och-Teatr

Teatr & Performans

Cielecka i Ostaszewska jako upadłe anioły

2 czerwca 2015
Termin wydarzenia:
01.07.2015

Krystyna Janda bierze na warsztat tekst sprzed blisko stu lat – niegdyś skandalizujący, dziś uroczo zabawny. W rolach głównych Cielecka i Ostaszewska. 

„Upadłe Anioły” to kolejna hitowa propozycja Och-Teatru. Wspaniała scenografia i kostiumy z epoki, muzyka nawiązująca do czasów kina niemego, wreszcie dwie wielkie damy polskiego teatru – Magdalena Cielecka i Maja Ostaszewska – w głównych rolach. Tego wydarzenia nie można przegapić!

Zobaczyć Cielecką i Ostaszewską w komedii to sztuka nie lada. Obie aktorki na co dzień związane są bowiem z Nowym Teatrem Krzysztofa Warlikowskiego, a profil tej instytucji daleki jest od rozrywki. Krystynie Jandzie udało się jednak namówić je do udziału we wspólnym przedsięwzięciu. I to one w głównej mierze są „matkami sukcesu”. Bo choć od premiery nie minęło jeszcze wiele czasu, to o sukcesie już można mówić. „Upadłe anioły” to kawał świetnego teatru i porcja naprawdę udanej zabawy.
Choć ze współczesnej perspektywy może się to wydawać dziwne, tekst Noëla Cowarda swego czasu jeśli nie bulwersował, to przynajmniej zaskakiwał. Ale działo się to w międzywojniu, a w purytańskiej Anglii tamtego czasu niewiele trzeba było, by oburzyć. Oto dwie stateczne małżonki, przyjaciółki zresztą, dowiadują się, że do Londynu przybywa mężczyzna, w którym wiele lat wcześniej kochała się jedna, a potem druga z kobiet. Korzystając z okazji, że ich mężowie wspólnie wyjeżdżają z miasta, postanawiają spotkać się z owym dawnym kochankiem. Wspólne oczekiwanie, przy jednej, a potem drugiej i kolejnej lampce szampana, budzi wspomnienia, ujawnia głęboko skrywane sekrety, pobudza wyobraźnię.

Teatr Polski we Wrocławiu, 01.07.2015, godz. 17.00 i 20.30

Bilety na: www.bilety.sollus.pl

Upadłe anioły

Tytuł: Upadłe Anioły
Reżyseria: Krystyna Janda
Występują : Magdalena Cielecka, Marta Chyczewska, Maja Ostaszewska, Tomasz Drabek, Wojciech Kalarus, Cezary Kosiński/Maciej Wierzbicki
Premiera: 17 grudnia 2014

Sollus
Author

Sollus

<p>Największe przeboje teatralne w Polsce, największe gwiazdy, wspaniałe koncerty i musicale w Twoim mieście. Wydarzenia kulturalne organizujemy na terenie całej Polski.</p>