Czego szukasz?


Kategorie


Patronujemy

Błazenada 2016 / Fot. Patrycja Przybyła

Patronujemy

„Bez próby” zwycięzcą 3. edycji ogólnopolskiego przeglądu kabaretów „Błazenada”

25 marca 2016

Jeden zwycięzca. 5 kabaretów. Ponad 100 osób na widowni klubu Firlej. Niemierzalna dawka dobrego humoru. To wszystko dzięki studentom, którzy pragną, by Wrocław stał się miastem spotkań z kabaretami.

 

Ogólnopolski Przegląd Kabaretów pn. Błazenada wywodzi się z Uniwersytetu Wrocławskiego i to tam przez dwa lata, przy współpracy z Samorządem Studentów, był jednym z wydarzeń towarzyszących Juwenaliom (majowemu, kilkudniowemu świętu studentów).

Sukces projektu i zainteresowanie publiczności taką forma rozrywki sprawiły, że w tym roku Błazenada formalnie opuściła mury uczelni, ale wśród organizatorów zdecydowana większość to studenci Uniwersytetu Wrocławskiego z Wydziałów Matematyki i Informatyki, Chemii oraz Prawa, Administracji i Ekonomii.

W roku, gdy Wrocław jest Europejską Stolicą Kultury, do Miasta Spotkań przyjechały 4 kabarety wybrane w eliminacjach, które walczyły o pieniężną nagrodę publiczności i statuetkę, a jako gwiazda wieczoru wystąpił zwycięzca poprzedniej edycji – kabaret „Trzecia Strona Medalu”. Impreza odbyła się 19 marca.

Od godziny 18.00, w klubie Firlej kabarety z Białegostoku, Kielc i Krakowa podbijały serca wrocławskiej publiczności. Skeczami zarówno studenckimi, wśród których nie mogło zabraknąć scen z egzaminów czy spotkań z paniami z dziekanatu, jak i wykraczającymi poza mury uczelni – o handlarzach, więźniach czy problemach miłosnych na talerzu, sprawiali, że na widowni wzrastał poziom dobrego humoru.

Zwycięzca mógł być jednak tylko jeden i nagroda publiczności wraz z pamiątkową statuetką trafiła do kabaretu „Bez próby” z Kielc, którzy podbili serca skeczami o mechaniku i sprzedawcy samochodów, rozmowie kwalifikacyjnej oraz oddawaniu krwi, która ratuje życie nie tylko Wampirom.

Nagroda przeglądu "Błazenada" 2016 / Fot. Patrycja Przybyła

Nagroda przeglądu „Błazenada” 2016 / Fot. Patrycja Przybyła

Organizatorzy, już teraz zapraszają na kolejną edycję przeglądu i mają nadzieję, że nie zabraknie zgłoszeń z Wrocławia.

Wszystkie informacje i zdjęcia z tegorocznej edycji znaleźć można na:  Fan Page’u Błazenady

 

Źródło: Ogólnopolski Przegląd Kabaretów „Błazenada”

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>