Czego szukasz?


Kategorie


Muzyka

10.04.2016 , Poznań. Hala Arena . "Król Swingu " musical na podstawie filmu " Ekscentrycy". Na scenie wystąpili Maciej Sthur , Kuba Badach , Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka . Po musicalu wręczono twórcom złotą płytę. Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Muzyka

Bestsellerowy „Król swingu” w 6. miastach w Polsce. Grają: Stuhr, Badach, Bohosiewicz, Rybicka

30 września 2016
Termin wydarzenia:
21.10.2016

Widowisko wyreżyserował Sebastian Gonciarz, twórca sukcesu musicalu „Mamma Mia!” 21 października rusza jesienna trasa „Króla swingu”, pierwszy koncert – w hali Ergo Arena w Gdańsku. 

 

Musical Król swingu powstał na fali olbrzymiego sukcesu i popularności filmu Jerzego Majewskiego Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, który miał premierę 15 stycznia 2016 r. Obraz otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni. W musicalu w rolach głównych występują znani z filmu Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka, do których dołączyli Kuba Badach, Wojciech Paszkowski i Grzegorz Pierczyński. To znakomita propozycja na spędzenie wieczoru zarówno dla fanów “Excentryków”, jak i dla tych, którzy oglądanie filmu mają wciąż przed sobą!

Choreografia „Króla swingu” nawiązuje do lat 50. XX wieku.

 

Król swingu podczas wiosennej trasy po Polsce został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Po wakacyjnej przerwie powraca na deski sceniczne gwarantując widzom ponad półtorej godziny niezapomnianej rozrywki z największymi przebojami swingu i jazzu, w wykonaniu plejady polskich gwiazd kina i telewizji. Artyści, którzy pojawiają się na scenie zapewniają prawdziwą ucztę dla oka i ucha.

08.04.2016 Wroclaw . Muskical Krol Swingu na scenie Hali Stulecia .Fot. Mieczyslaw Michalak / Agencja Gazeta

Co więcej, muzykę na żywo – interpretacje kultowych utworów Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Cole’a Portera wykonuje orkiestra Big Collective Band pod dyrekcją wybitnego jazzmana Wiesława Pieregorólki, w składzie obejmującym czołówkę polskiej sceny jazzowej. Publiczność Gdańska, Płocka i Bydgoszczy usłyszy interpretacje kultowych utworów, m.in.: On the Sunny Side of the Street, Chattanooga Choo Choo, czy I’ve Got You Under My Skin.

„Król swingu” gwarantuje ponad półtorej godziny niezapomnianej rozrywki z największymi przebojami swingu i jazzu: kultowych utworów Glenna Millera, Duke’a Ellingtona czy Cole’a Portera.

Fabuła musicalu inspirowana jest historią filmową. Oto “król swingu” Fabian Apanowicz (w tej roli Maciej Stuhr) wraca po latach do Polski z Wielkiej Brytanii i w Ciechocinku, gdzie mieszka jego siostra (Sonia Bohosiewicz), próbuje stworzyć swingowy big band. Pierwszą osobą, jaką udaje mu się pozyskać do współpracy jest Stypa (Kuba Badach) – przedwojenny trębacz, który po wojnie pracuje jako milicjant. Wkrótce Apanowicz nawiązuje  też romans z Modestą Nowak – nauczycielką angielskiego o pięknym głosie (Natalia Rybicka). Nowe przedsięwzięcie jest tymczasem bacznie obserwowane przez milicję (w role funkcjonariuszy wcielili się Wojciech Paszkowski i Grzegorz Pierczyński).

Król swingu to spektakl dla miłośników dobrej muzyki i teatru. Choreografię nawiązującą do lat 50. XX wieku, specjalnie na potrzeby musicalu stworzyła Agnieszka Brańska, na co dzień związana z Teatrem Muzycznym ROMA, gdzie pracowała m.in. przy spektaklach Deszczowa piosenka oraz Mamma Mia!. Scenografię przygotował Mariusz Napierała. Za reżyserię odpowiada Sebastian Gonciarz, twórca sukcesu musicalu Mamma Mia!.

 

Najbliższe koncerty:

21.10. GDAŃSK Ergo Arena, godz 19.00
22.10. PŁOCK Orlen Arena, godz. 19.00
23.10. BYDGOSZCZ Hala Łuczniczka, godz. 18.00

04.11. TORUŃ Arena, godz. 19.00.
06.11. KIELCE Hala Widowiskowo – Sportowa, godz.18.00.
12.11. KOSZALIN Hala Widowiskowo – Sportowa, godz. 19.00
Więcej informacji o musicalu można znaleźć na stronie cojestgrane24.pl.

Bilety już  w sprzedaży!

Organizatorem wydarzenia są: Agora S.A., Festival Group i Albert Production.

 

 

 

mk
Author

mk

<p>Redakcja</p>