Czego szukasz?


Kategorie


Książka

fragment plakatu, Tymek Borowski/ materiały prasowe

Książka

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

19 kwietnia 2016
Termin wydarzenia:
16.05.2016
- 22.05.2016

Festiwal Apostrof to jedyne wydarzenie literackie w kraju, które łączy ogólnopolski charakter z międzynarodową skalą. Już w maju z czytelnikami spotkają się popularne pisarki – Paullina Simons i Diane Ducret.

Znamy już pierwsze gwiazdy, które przyjadą do Gdańska na Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury.  

Najnowsza książka Diane Ducret„Zakazane ciało. Historia męskiej obsesji” (Znak Horyzont) – była jednym z najczęściej komentowanych tytułów w tym roku. Pisarka, która zasłynęła odkrywając tajemnice żon i kochanek przywódców XX wieku w bestsellerowej serii „Kobiety Dyktatorów”, tym razem pokazuje, jak męskie wyobrażenia na temat kobiecego ciała wpłynęły na życie milionów osób. Drugą autorką, której nazwisko zdradzili organizatorzy, jest amerykańska mistrzyni powieści kobiecej – Paullina Simons. Jej słynna saga o romansie Tatiany i Aleksandra w objętym wojną Leningradzie zyskała status międzynarodowego bestsellera. Podczas festiwalu premierę będzie miała jej najnowsza książka „Samotna gwiazda” (Wydawnictwo Świat Książki). Gdańska edycja wydarzenia odbędzie się w salonie Empik Galeria Bałtycka oraz w przestrzeni miejskiej.

W ramach festiwalu Apostrof odbędzie się ponad 70 wydarzeń w ośmiu miastach Polski. W programie znajdą się spotkania autorskie z najbardziej lubianymi i cenionymi pisarzami, tematyczne panele dyskusyjne, warsztaty i spacery literackie. Wspólnie z zaproszonymi autorami i krytykami literackimi, czytelnicy będą mieli okazję porozmawiać o zjawiskach charakterystycznych dla współczesnej prozy czy problemach istotnych w debacie społecznej, ale też po prostu spotkać swoich ulubionych pisarzy. Festiwal potrwa od 16 do 22 maja. Poza Gdańskiem festiwal zawita do Poznania, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi i Szczecina. Kolejne informacje na temat programu zostaną ujawnione na początku maja.

Opiekę kuratorską nad festiwalem objęła Sylwia Chutnik – pisarka, dziennikarka i kulturoznawczyni, laureatka Paszportu Polityki, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike. O identyfikację wizualną festiwalu zadbał Tymek Borowski – malarz i artysta audiowizualny, laureat Paszportu Polityki 2015, nominowany też do Spojrzeń – najważniejszej nagrody w dziedzinie sztuk wizualnych w Polsce.

apostrof-plakatApostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przez Empik. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Czytaj dalej”. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów

www.festiwalliteratury.pl

www.facebook.com/events/912556515532107

Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź i Szczecin.
Organizator: Empik
Partnerzy: Warszawskie Targi Książki, Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo Świat Książki Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo Czarne, Fabryka Słów, Wydawnictwo Insignis, Prószyński Media

(informacja prasowa)