Czego szukasz?


Kategorie


Książka

Książka

Afera Kryminalna 2016

5 października 2016

Już 20 i 21 października Stacja Kultura stanie się ponownie częścią święta literatury kryminalnej!

Program wydarzeń w Rumi wygląda następująco:

20 października (czwartek)

godz. 10.00 – „Zdarzyło się w Rumi” – warsztaty pisarskie z Joanną Jodełką (projekt skierowany do grupy wiekowej 15-17 lat/obowiązują zapisy: promocja@bibliotekarumia.pl )

21 października (piątek)

godz. 15.00-17.00 – Kryminalna gra miejska w klimacie PRL-u (scenariusz Piotr Szulc/ obowiązują zapisy: promocja@bibliotekarumia.pl)

godz. 18.00 – Spotkanie z Bronisławem Cieślakiem ( „07 zgłoś się!”)

 

Stacja Kultura – Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi zaprasza na kolejna odsłonę Afery Kryminalnej – festiwalu kryminału, który odbywa się od 2011 roku. Święto literatury sensacyjnej powstało z inicjatywy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku oraz gdańskiego wydawnictwa Oficynka.
Do 2015 roku impreza miała nazwę Gdańska Afera Kryminalna. W tym roku nazwa została zmieniona na Aferę Kryminalną, ponieważ do współpracy z Gdańskiem dołączyły inne biblioteki: Stacja Kultura – Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wejherowie.

Festiwal od początku swojego istnienia stawia na spotkania mistrzów kryminału polskiego, gośćmi poprzednich edycji byli między innymi Marek Krajewski, Ryszard Ćwirlej czy Mariusz Czubaj oraz młodych twórców, którzy z wielką pasją wchodzą dopiero w świat sensacji i dzięki temu mogą się rozwijać.

Przez kilka lat trwania Afery Kryminalnej, oprócz spotkań autorskich, odbywały się warsztaty i panele dyskusyjne oraz gry miejskie. Nie inaczej będzie w tym roku.

Aby zapoznać się z pełnym programem Afery Kryminalnej, należy wejść na stronę: http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/afera-kryminalna-2016
Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Miejskiej Rumia.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!

Zapraszamy, Stacja Kultura, 20 i 21 października, Starowiejska 2, dworzec PKP, Rumia

 

 

StacjaKultura
Author

StacjaKultura