Czego szukasz?


Kategorie


Muzyka

Muzyka

4 Dni Muzyki Ekscentrycznej

9 maja 2016
Termin wydarzenia:
12.05.2016
- 15.05.2016

W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wystąpią: CocoRosie, Igorrr, Omar Souleyman i Luke Abbott.

CocoRosie – 12 maja 2016, godz. 20:00

Amerykański duet CocoRosie został założony w Paryżu w 2003 roku przez siostry Sierrę i Biancę Casady. Ich muzyka to połączenie nowego folku, opery, bluesa, indie rocka i hip-hopu. Pierwszy album La Maison de Mon Rêve wydany w 2004 roku, spotkał się z bardzo dobrym odbiorem publiczności i krytyki. Obecnie duet na swoim koncie ma siedem płyt, w tym dwie EP-ki. Przy nagrywaniu przedostatniego albumu Tales Of A Grass Widow wydanego w 2013 roku siostry współpracowały z islandzkim producentem Valgeirem Sigurðssonem, znanym także ze współpracy z Björk, múm czy Feist. W Gdańsku artystki promować będą najnowsze dzieło Heartache City, które ukazało się 16 października ubiegłego roku. W Gdańsku artystki promować będą najnowsze dzieło Heartache City, które ukazało się 16 października ubiegłego roku.

bilety: 90 zł (I pula), 100 (II pula), 110 zł – w dniu koncertu
karnet: 150 zł
Z kartą Sceny Odkryć upust – 10 zł w kasie

 

Igorrr – 13 maja, godz. 20:00

Igorrr, czyli Gautier Serre, to francuski multiinstrumentalista, kompozytor i akustyk, w swojej twórczości inspirujący się Domenico Scarlette. Jego znakiem rozpoznawczym jest łączenie w swoich utworach rozmaitych, na pozór nie pasujących do siebie stylów muzycznych, takich jak: elektronika, opera, death metal, flamenco, muzyka baroku, grindcore, breakcore, trip hop, a także stara piosenka francuska, elementy pieśni religijnych, dźwięki przedmiotów codziennego użytku, a nawet odgłosy zwierząt. Sam artysta określa swoją muzykę mianem baroquecore. W swoim dorobku ma już 7 płyt, w tym 3 EP-ki. Ostatnia wydana w 2012 roku nosi tytuł Maigre.
Na deskach GTS obok Igorrra wystąpi dwóch wokalistów.

bilety: 40 zł / 50 zł – w dniu koncertu
karnet: 150 zł
Z kartą Sceny Odkryć upust – 10 zł w kasie

 

Omar Souleyman – 14 maja, godz. 20:00

Bahdeni Nami to jak dotąd najbardziej osobista płyta Omara Suleymana. W drugim studyjnym albumie Syleyman wraca do współpracy ze swoim ulubionym Ahmadem Alsamerem, tym razem nie tylko poetą, który stworzył słowa do jego przebojów jeszcze sprzed zachodnich czasów: Kaset Hanzel, Khattaba czy Shift –al Mani. Album nagrano bliżej domu, w Istambule, pojawia się na nim Alsamer, a całość jest pełna klaskania i okrzyków zachęty, wybuchają tu fajerwerki sazu, wystąpił w nim też Khaled Youssef.
Po swoim pierwszym albumie studyjnym, Wenu Wenu, wyprodukowanym przez FourTet, Omar Suleyman otwiera się na prawdziwych miłośników muzyki, pozwalając im doświadczyć swojego optymalnego brzmienia. Z pokorą wyznaje, że ma wielkie szczęście mieć ich przy sobie i móc ich inspirować.

Omar Suleyman bez znużenia sprowadza swój szalony taniec do kolejnych zakątków Ziemi. Jest dumny z tego, że mógł wystąpić na ostatnim wręczeniu Nagrody Nobla. Omar zaczął budować swoją reputację w Syrii, w regionie Al-Hasaka, przez lata śpiewając i będąc wodzirejem licznych ślubów, urodzin, chrztów czy spotkań korporacyjnych, pojawiał się na wezwania wszystkich mieszkańców regionu – muzułmanów, chrześcijan, Kurdów, Irakijczyków, Syryjczyków i Asyryjczyków. Jego styl zaczął się wyróżniać, kiedy zmienił swoją muzykę i teksty tak, by przemawiały do nich wszystkich. Dzięki wspomnianym przyjęciom powstały setki kaset z nagraniami, które stawały się prezentami i zostały rozpropagowane w całej Syrii, a potem także w innych krajach arabskich. Świat upiera się, by kojarzyć Omara z niekończącą się wojną w Syrii, on jednak chce nieść jedynie miłość.

bilety: 40 zł / 50 zł – w dniu koncertu
karnet: 150 zł
Z kartą Sceny Odkryć upust – 10 zł w kasie

 

Luke Abbott – 15 maja, godz. 19:00

Abbott to pochodzący z Norfolk brytyjski producent muzyki elektronicznej. Jego utwory łączą elementy krautrocka, IDM-u i techno, pełne improwizacji i inspiracji płynących z kontaktu z naturą, wygenerowane m.in. przy pomocy syntezatorów modularnych, które są jego znakiem rozpoznawczym.

Artysta ma w swoim dorobku kilka płyt, w tym wydaną w 2015 roku Music for a Flat Landscape, która jest soundtrackiem do filmu The Goob w reżyserii Guya Myhilla.

bilety: 35 zł parter/ 25 zł galerie
karnet: 150 zł
Z kartą Sceny Odkryć upust – 10 zł w kasie.

 

Miejsce: Gdański Teatr Szekspirowski

Więcejteatrszekspirowski.pl

(materiały organizatora)