Czego szukasz?


Kategorie


360 Minutes Art

360 Minutes Art

360 Minutes Art – bądź częścią czegoś niepowtarzalnego!

12 lipca 2015
Termin wydarzenia:
03.10.2015

Po sukcesie w Wiesbaden, Warszawie i Seulu niemieccy artyści wracają do naszego kraju, aby wraz z polskimi twórcami wystawić swoje prace na dokładnie 360 minut. Widzowie zobaczą, jak autorzy niszczą w ogniu swoje dzieła.

Już 3 października w Klubie B90 w Stocznie Gdańskiej odbędzie się kolejna edycja światowego projektu 360 Minutes Art – niepowtarzalnego widowiska, które definiuje sztukę w zupełnie nowatorski sposób.

360 MA Artists_1 360 MA Artists_2

Tytułowe 360 minut, czyli 6 godzin, to czas jaki artyści dają gościom wydarzenia na poznanie nikomu wcześniej nie prezentowanych dzieł, stworzonych specjalnie na tę okazję. Po upływie czasu, który odlicza wielki cyfrowy zegar, wszystkie prace, które nie znajdą nabywców zostaną… spalone!

Jednak to nie sam akt spalenia jest najważniejszy w projekcie, a wyjątkowe i niemożliwe do odtworzenia doświadczenie. Artyści starają się pobudzić widzów do docenienia tego co ulotne, a swoim projektem podkreślają jak ważne jest to co tu i teraz. Odbiór wystawianych prac staje się o tyle wyjątkowy, gdyż towarzyszy mu poczucie skończoności oraz świadomość przemijania gwarantowane przez narzucone ramy czasowe, co pozwala na zupełnie inne postrzeganie sztuki. 360 Minutes Art jest komentarzem do jednego z najważniejszych problemów naszej cywilizacji – chronicznego braku czasu.

 

W tegorocznej, czwartej już edycji projektu, uczestniczą czołowi niemieccy artyści – Sven Sauer (laureat Nagrody Emmy za efekty wizualne do serialu „Gra o tron”) i Babak Nafarieh – będący pomysłodawcami projektu, Igor Posavec, Joanna Rutkowska, Thomas Wunsch oraz Lena Obst. Przedstawicielami polskiej sceny artystycznej będą w tym roku Michał Zaborowski, ceniony artysta realistyczny, Witold Popiel – malarz i grafik, a także Oriraf – rzeźbiarz.

Wstęp na wydarzenie jest wolny!

Wszystkich pragnących zapoznać się z regułami obowiązującymi podczas wystawy oraz z aktualnościami zapraszamy na https://www.facebook.com/360minutesartPL oraz na stronę www.360minutesart.com

Więcej informacji:

Sława Szwajkowska, Media Metropolis

sszwajkowska@mediametropolis.pl, tel. 601 447 151